У Нідерландах заморозили російських активів на понад €640 мільйонів

Укрінформ

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на офіційний урядовий портал, який наводить звіт координатора з реалізації санкцій проти рф, колишнього міністра закордонних справ Стефа Блока.

“13 травня 2022 року Стеф Блок представив свою остаточну доповідь міністру закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра. Цей звіт містить підсумки за останні тижні та рекомендації... Фінансових активів заморожено на суму 640,8 млн євро”, - йдеться у доповіді.

Зазначається, що таких серйозних санкцій, які діють зараз проти росії, ще ніколи не було. Санкції стосуються майже всіх секторів економіки. До виконання санкцій та нагляду за ними залучена велика кількість міністерств, компаній та виконавчих служб.

Читайте також: Рада ухвалила закон про вилучення активів Сбербанку росії та ВЕБ.рф

Також банки зупинили фінансові операції країн, що потрапили під санкції на €425 млн. А серед утриманого майна - шість літаків і 24 судна російських і білоруських громадян.

У Нідерландах дуже ретельно перевіряють компанії і приватних осіб.

Як йдеться у доповіді, з початку запровадження санкцій нідерландські службовці перевірили понад 77 500 декларацій на експорт та 11 300 – на імпорт товарів.

Затримані судна та літаки російських та білоруських багатіїв не можуть передаватися власникам та загалом залишати територію Нідерландів.

Читайте також: Боррель запропонував використати валютні резерви рф на відновлення України

“Тисячі контейнерів були зупинені в порту Роттердама. Розкішні яхти, швидше за все, будуть на Французькій Рів'єрі, ніж на Ейссельмері, але вони тут побудовані. Крім того, нідерландський ринок нерухомості навряд чи цікавий для росіян, які перебувають у санкційному списку”, - зазначив Блок.

24 лютого росія почала новий етап восьмирічної війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог здійснює масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст і сіл. ЗСУ, Національна гвардія, Сили територіальної оборони та весь український народ чинять героїчний спротив російським військам і завдають їм великих втрат.

Після початку війни проти росії було запроваджено масштабні санкції з боку світової спільноти.