Індія запроваджує заборону на експорт пшениці через різке зростання світових цін, спричинене війною

mind

Це ще більше поглиблює продовольчу кризу в світі і загрожує непередбачуваними наслідками

Після того, як росія вторглася в Україну (на ці дві країни припадає третина всього світового експорту зерна), ціни на продукти харчування злетіли до рекордно високого рівня.

Індія мала втрутитися, щоб заповнити порожнечу на ринку, але позиція країни змінилася, пише Washington Post.

Індія, другий за величиною виробник пшениці у світі, в п'ятницю заборонила експорт зерна через власні побоювання з приводу продовольчої безпеки. Це рішення може посилити різке зростання світових цін на продовольство, яке зачіпає мільярди людей і загрожує кризою усьому світу, пише видання.

У наказі міністерства торгівлі Індії офіційні особи заявили, що ухвалили рішення після того, як розглянули власні потреби Індії та сусідніх із нею країн.

Міністерство заявило, що продовольча безпека Індії перебуває під загрозою через зростання світових цін.

Ця заява стала різким розворотом від попередньої позиції індійської влади – кілька тижнів тому вона говорила про можливість значного збільшення експорту, щоб заповнити прогалину на ринку, створену війною в Україні.

Як зазначає Анна Ковальчук, експерт аналітичного кластера Українська фабрика думки, однією з країн, яка постраждає в числі перших, стане Єгипет.

“Індія, що має великі запаси пшениці і помірну комерційну жилку, стала тим планом Б, який дозволив ряду країн, насамперед Африки, продовжувати щось їсти. Єгипет, який купував 80% [зерна] у Причорномор'ї, зумів переорієнтуватися одним із перших.

Тамтешній уряд, який вважав себе найрозумнішим, зараз, напевно, просто сидить і дивиться, не кліпаючи, на піраміди. Плану “Б” немає. У світі просто немає таких запасів зерна, щоб швидко їх акумулювати, законтрактувати та привезти. ООН чекають дуже веселі вихідні”, – написала вона у своєму Facebook.

Міжнародні ціни на продовольство злетіли до рекордно високого рівня в останні місяці, що торкнеться мільярдів людей, особливо найбідніших верств, попереджають в ООН.

Як повідомлялося, ЄС готує план обходу російської блокади Чорного моря для експорту українських продуктів.