США попереджають про майбутнє ядерне випробування Північної Кореї напередодні візиту Байдена до Азії

Велика Епоха

Сполучені Штати попередили в четвер, що Північна Корея може готуватися до ще одного ядерного випробування, яке збігається з візитом президента Джо Байдена до Азії наприкінці цього місяця.

Прессекретар Білого дому Джен Псакі сказала, що цей прогноз «узгоджується з недавніми публічними заявами та дестабілізаційними діями [Північної Кореї], включаючи випробувальний запуск кількох міжконтинентальних балістичних ракет (МБР)».

«Це буде вже сьоме подібне випробування. Ми поділилися цією інформацією з союзниками та партнерами та тісно координуємо з ними свої дії», — сказала Псакі журналістам.

Очікується, що Байден відвідає Південну Корею та Японію з 20 по 24 травня для переговорів із лідерами цих країн з метою зміцнення альянсу та роз'яснення прихильності Вашингтона до безпеки обох країн.

Хоча Псакі не підтвердила, чи відвідає Байден корейську демілітаризовану зону, вона зазначила, що такі візити — «крок, який роблять багато хто, хто відвідує цей регіон».

«Ми все ще уточнюємо деталі графіка поїздки й те, як вона виглядатиме», — сказала Псакі, додавши, що під час свого візиту Байден обговорить ядерні випробування, що проводяться Північною Кореєю, з Японією та Південною Кореєю.

У середу посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд звинуватила Китай та Росію у «блокуванні кожної спроби» застосувати санкції проти ядерних випробувань Північної Кореї за останні чотири роки.

«Рада Безпеки зберігає мовчання, тому що два члени Ради стверджують, що стриманість Ради якимось чином спонукає КНДР припинити ескалацію і натомість сісти за стіл перемовин», — сказала вона на брифінгу Ради.

Китай та Росія закликали послабити санкції проти Північної Кореї з гуманітарних міркувань, але Грінфілд сказала, що «ескалація провокацій» Пхеньяна вказує на те, що зараз не час розглядати питання щодо послаблення санкцій.

«Дії КНДР не є оборонними у відповідь на загрозливу поведінку з чийогось боку. Це самоініційована, неспровокована кампанія пусків балістичних ракет, яка загрожує її сусідам та намагається підірвати роботу Ради», — додала вона.

Північна Корея активізувала випробування зброї, останнє з яких відбулося у четвер, коли вона запустила в море три балістичні ракети малої дальності. Японія та Південна Корея зафіксували запуск, який став 16-м випробуванням, проведеним Пхеньяном цього року.

25 квітня північнокорейський лідер Кім Чен Ин присягнув «продовжувати вживати заходів для подальшого розвитку ядерних сил держави з максимально можливою швидкістю».

«Ядерні сили нашої Республіки повинні бути повністю готові будь-якої миті виконати свою відповідальну місію і привести в дію свій унікальний фактор стримування», — сказав Кім.

Сполучені Штати закликають повернутися до діалогу, але Пхеньян ігнорує цей заклик через ворожу, на його думку, політику США та їхніх союзників.

За матеріалами The Epoch Times USA