Триматися за руки не можна: у Туркменістані затримують за публічну демонстрацію почуттів

UNN

У туркменському місті Мари десятки пар затримали за те, що ті трималися за руки в громадських місцях. Про це повідомляє Радіо Азаттик, передає УНН.

Деталі

Поліція звинуватила затриманих у порушенні "традиційних суспільних підвалин". У відділення їх доставляли в наручниках. Там затриманим жінкам, за словами однієї з них, було прочитано лекцію про те, що вони "порушили пристойність, коли трималися за руки з чоловіками".

Затриманих звільнили після того, як вони підписали обіцянки, що надалі не публічно показуватимуть свої почуття. Поліцейські пообіцяли "серйозні проблеми" у разі повторних порушень.

При цьому, як пише Радіо Азаттик, офіційно триматися за руки в Туркменістані не заборонено.

Доповнення

Контроль за поведінкою та зовнішнім виглядом мешканців, особливо жінок, у Туркменістані значно посилився після приходу до влади Сердара Бердимухамедова — у березні він виграв фактично президентські вибори та змінив на посаді свого батька Гурбангули Бердимухамедова.

З квітня в країнібуло введено заборони на деякі косметичні операції, такі як збільшення грудей та губ або татуаж. Повідомлялося про масові затримання на вулицях жінок із накладними нігтями та віями. Жінок змушували їх позбутися, а також заплатити великі штрафи.