Змушені їсти листя та сарану: тривала посуха та піщані бурі призвели до голоду на Мадагаскарі

Люди на півдні Мадагаскару змушені їсти листя та сарану, щоб врятуватися від голоду після тривалої посухи та піщаних бурь, що зіпсували урожай.

Про це свідчать дані Всесвітньої продовольчої програми ООН, пише Al Jazeera.

Старший директор глобальних операцій організації Амер Дауді попередив, що недоїдання у мадагаскарських дітей, особливо молодших п’яти років досягло «тривожного рівня».

За його словами, він відвідав села, де «люди мусять вдаватися до відчайдушних заходів виживання, таких як поїдання сарани, сирих червоних кактусових плодів або дикого листя».

«Голод насувається на південь Мадагаскару. Громади стають свідками майже повного зникнення джерел їжі, — сказав Дауді. — Я був свідком жахливих картин дітей, які недоїдають, голодують. І не лише дітей, а також матерів, батьків в селах, які ми відвідували», — додав він.

Мадагаскар — одна з найбідніших країн Африки. Тут відсутні основні послуги: від охорони здоров’я та освіти аж до можливостей працевлаштування. За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, урожай буде майже на 40% нижче середнього за п’ять років.

Щонайменше 1,35 мільйона людей потребують продовольчої допомоги у регіоні.

Громадське радіо