У половині запорізьких закладів відпочинку виявляють санітарні порушення

Голова Запорізької ОДА Олександр Старух взяв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Характеризуючи стан підготовки до курортного сезону, очільник області підкреслив, що основними складовими санітарно-епідемічного благополуччя є безпечні харчові продукти, налагоджені мережі водопостачання та водовідведення.

З метою належного проведення відпочинку в області у березні нами утворено відповідний оперативний штаб для контролю та координації оздоровчої кампанії. Він займається питаннями підготовки закладів до прийому відпочиваючих. Ми пам’ятаємо досвід минулих років і зробили більш жорсткими вимоги перевірок, – підкреслив Олександр Старух.

Як повідомив керівник ОДА, комісією уже проведено понад 680 перевірок і на 342 об’єктах були виявлені порушення. Також триває робота із забезпечення умов функціонування систем водопостачання та водовідведення. Керівник ОДА зазначив, що наразі є застарілими і таким, що потребують найскорішої реконструкції мережі Кирилівки, Бердянськ та Приморська.

В цілому у нас раніше не було і регіональної програми. Тому у березні ми також прийняли рішення виділити з обласного екологічного фонду кошти для її розробки, – зазначив посадовець.

Олександр Старух нагадав, що вже розроблено багатомільйонний інвестиційний проєкт з водопостачання Кирилівки. Також цьогоріч в обласному бюджеті та у Державному фонді регіонального розвитку знайшли кошти на продовження роботи з оновлення мереж інших курортних територій.

Окремо очільник області прокоментував результати позапланових перевірок Держпродспоживслужби на об’єктах сфери питної води та питного водопостачання. Фахівцями відомства виявлено 39 порушень, але значна частина з них – це підземні джерела. Тоді як левова частка потреб питної води в області задовольняє Дніпро.

– На об’єктах централізованого водопостачання відсоток саме нестандартних за мікробіологічними показниками проб питної води за останні роки не перевищував 2,3% від загальної кількості досліджених. Однак ми продовжимо нагляд за цим питанням, – підкреслив Олександр Старух.