Запоріжжя: Десятки шкіл годують дітей з порушеннями

Низка шкіл у Запорізькій області працює із порушеннями нових вимог до організації дитячого харчування. У них не дотримуються санітарних правил, використовують застаріле обладнання, відсутня необхідна холодильна техніка тощо.

За даними Держпродспоживслужби, торік у списку порушників було 29 об'єктів. Упродовж року чотири з них повністю виконали необхідні роботи й усунули виявлені зауваження, тринадцять частково розв'язують проблеми. А у дванадцятьох питання не вирішено навіть частково.

Не розпочали приведення своїх їдалень у належний стан у семи навчальних закладах Запоріжжя, двох школах Оріхівської міської ради й по одному навчальному закладу в Токмаку, Новоолександрівській, Благовіщенській і Водянській сільських радах. Багато хто посилається на відсутність коштів у місцевих бюджетах.

В ОДА заявляють, що першими подбати про добробут своїх школярів повинні громади - адже саме їхні діти ходять у ці навчальні заклади й харчуються там. Тому питання поліпшення матеріально-технічної бази, капітальних ремонтів і оснащення сучасним устаткуванням харчоблоків передали на території. Керівникам громад доручили взяти під особистий контроль усунення недоліків. І дали на вирішення питань час до 1 липня.

Володимир РИБАЛЬЧЕНКО.