У Малій Білозерці на Запоріжжі відкрився XIV Міжнародний мистецький пленер «Дивосвіт»

Розпочав роботу XIV Міжнародний мистецький пленер «Дивосвіт», який проходить з 7 по 30 червня на базі однойменної Малобілозерської естетичної школи-інтернату під гаслом «Україна – серце Європи».

Традиція дивосвітівських пленерів — це не тільки можливість практичної роботи на «вільному повітрі», а потужний мистецький рух, який спонукає до набуття багатого творчого досвіду молодими митцями, учнями естетичної школи у їх духовному єднанні з досвідченими діячами образотворчого мистецтва різних країн.

Цьогоріч учасниками мистецького форуму стали 23 митці – представники різних регіонів України [м. Львів, Київ, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Харків, Ужгород]. До когорти українських митців долучаються керамісти та художники з Словаччини, Польщі та Франції (робота в оф- та онлайн режимі).

Куратором Пленеру та його ідейним натхненником є художник-монументаліст, скульптор, член Національної спілки художників України - Олександр Жолудь,.

У програмі Пленеру:

організація творчого процесу,

проведення майстер-класів, мистецьких акцій, творчих майстерень під керівництвом митців,

обмін досвідом роботи,

культурно-пізнавальні заходи

знайомство з історико-архітектурними пам’ятками Таврійського краю,

відпочинок на узбережжі Азовського моря.

29 червня выдбудеться звітна виставка робіт учасників та урочиста церемонія закриття ХІV Міжнародного мистецького пленеру «Дивосвіт-2021».

За підсумками Пленеру буде видано каталог із зразками творчих досягнень учасників. Нові скульптурні композиції, керамічні полотна прикрасять інтер'єр та екстер’єр закладу освіти.

Довідково

Міжнародний пленер «Дивосвіт» — масштабний мистецький проєкт у галузі керамічного мистецтва, який проводиться за ініціативи Малобілозерської естетичної спеціалізованої школи-інтернату «Дивосвіт» – Асоційованої школи ЮНЕСКО, дев’ятиразового золотого, двічі бронзового призера міжнародних виставок «Сучасні навчальні заклади», «Інноватика в освіті України», володаря звання «Лідер сучасної освіти» та «Флагман сучасної освіти», лауреата Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України».

Керівник закладу – кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України – Яніна Овсієнко.