У Запоріжжі готові повернути журналістам вільний доступ у міськраду

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на допис секретаря Запорізької міськради Анатолія Куртєва у Facebook.

П’ять фракцій Запорізької міськради підготували проєкт рішення про скасування обмежень для журналістів щодо висвітлення роботи міської ради. "Журналісти, працівники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного ЗМІ), які бажають висвітлювати діяльність ради, допускаються на пленарне засідання ради за наявності редакційного посвідчення", – йдеться у документі. Саме таким чином журналісти раніше відвідували сесії, поки їх не почали проводити у "закритому режимі" нібито через епідеміологічну небезпеку, пов’язану з COVID-19.

Одночасно проектом пропонується визнати таким, що втратило чинність, рішення міськради про порядок акредитації. Нині представники ЗМІ можуть потрапити на сесії, лише за акредитацією, яка проводиться напередодні кожної сесії.

До запровадження акредитації пленарні засідання Запорізької міськради майже рік взагалі відбувалися без доступу журналістів, нібито, через карантинні обмеження. Проти присутності журналістів на сесіях активно виступав міський голова Запоріжжя Володимир Буряк та депутати його фракції.

Скасувати обмеження можуть вже на сесії, яка відбудеться 11 червня.

Нагадаємо, Херсонська, Запорізька та Одеська області – у лідерах по перешкоджанню журналістській діяльності.