Рятувальники ліквідували наслідки умовного вибуху на олійно-екстракційному заводі на Запоріжжі

10 червня рятувальники ДСНС Запорізької області спільно із співробітниками ПрАТ «Пологівський олійно-екстракційний завод» провели на об’єкті тактико-спеціальні навчання.

За тактичним задумом навчань, о 13:00 в головному корпусі ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» внаслідок технічної несправності стався викид нефрасу (бензин), після чого утворилася газоповітряна суміш, що в подальшому вибухнула. На верхніх поверхах цеху виникла пожежа на площі 50 м кв., що почала швидко розповсюджуватись. Ззовні будівлі виникло два завали будівельних конструкцій, під одним з яких знаходилася людина, а другий перекривав під’їзди до будівлі. Протипожежна служба об’єкту, що прибула на місце події, встановила дві автоцистерни на вододжерела та подала по стаціонарній зовнішній драбині стволи для стримування полум’я. Але відбувся повторний вибух, внаслідок чого два пожежних ПрАТ «Пологівський ОЕЗ» опинилися відрізаними від шляхів евакуації на верхніх поверхах. За легендою, ще один працівник отримав важкі травми та в непритомному стані знаходився на верхньому рівні окремо розташованої технологічної споруди і підхід до нього по сходовій клітині виявився зруйнованим. Площа пожежі збільшилась до 300 м кв. та продовжувала зростати. На допомогу прибули підрозділи облДСНС. Рятувальники провели зовнішню та внутрішню розвідку на місці умовної надзвичайної ситуації, в тому числі із застосуванням тепловізійних камер. Провели операцію з порятунку постраждалих з-під уламків будівельних конструкцій після вибуху, зокрема – з висоти за допомогою ручних та автомобільних драбин. Відпрацювали організацію проїзду спеціальної техніки в умовах завалів, що можуть виникнути внаслідок вибухів та руйнувань. Водночас, ліквідували умовну пожежу на технологічному обладнанні, в якому обертається легкозаймиста речовина, із застосуванням приладів подачі повітряно-механічної піни низької та середньої кратності. В таких ситуаціях важливо також уберегти життя та здоров’я людей, задіяних на ліквідацію. Тому, в ході навчань, рятувальники та команда підприємства відпрацювали організацію заходів безпеки під час гасіння пожеж з загрозою вибуху. Загалом, під час навчань від Головного управління ДСНС України у Запорізькій області залучалося 9 одиниць техніки та 40 чоловік особового складу, а також 3 одиниці техніки і 15 чоловік об’єктової пожежної команди та співробітників підприємства.

Важливість та необхідність проведення тактико-спеціальних навчань на об’єктах підтвердив також начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олександр Сичов. За його словами, саме під час таких тренувань є можливість удосконалити алгоритм дій в тій чи іншій ситуації, перевірити злагодженість роботи всіх екстрених служб та відпрацювати реагування на різні можливі наслідки надзвичайних подій.