Запорізька філармонія вже анонсує відкриття 65-го симфонічного сезону

Літо у розпалі, а Запорізька обласна філармонія вже готується до відкриття ювілейного, 65-го симфонічного сезону. Святкові концерти відбудуться 24 та 25 вересня. В програмі – Симфонія №3 “Органна” К. Сен-Санса та Концерт для фортепіано з оркестром Е. Гріга.

“Я дав тут все, що міг дати, і те чого я досягнув – ніколи вже не зроблю знов”, – казав про свою останню симфонію №3 "Органна" видатний французький композитор К. Сен-Санс.

Образний світ твору – конфлікт між вірою та сумнівом. Дві частини симфонії – нібито дві стадії душевної боротьби: перша закінчується в тонах захопленого самозречення, друга – своєрідна хвала силі духу, волі до творення.

“Остання симфонія Сен-Санса – справжнє диво техніки та інструментування”, – так казали про твір сучасники.

Одну з провідних ролей у симфонії композитор віддав партії фортепіано та органу. Солістка – заслужена артистка України Ілона Турчанінова.

Концерт для фортепіано з оркестром Е. Гріга – справжня перлина епохи романтизму та найвідоміший твір композитора. Складна віртуозна партія фортепіано за своїм характером та силою емоційного впливу наближує соліста до звучності та сили оркестру.

Солістка – Кім Барб’є (Франція).

Головний диригент – народний артист України Вячеслав Редя.