У воді на пляжах Запоріжжя перевищення вмісту кишкової палочки до восьми разів

Держпродспоживслужба в Запорізькій області попереджає про можливе закриття двох найбільших пляжів в Запоріжжя.

В службі пояснюють, що спека та зливи мали негативні наслідки для Дніпра, а саме — вплинули на якість води. Саме через це під загрозою припинення функціонування одразу два найбільших пляжі — весь Центральний пляж та Правобережний пляж.

Як повідомляє Держпродспоживслужба на своєму сайті, моніторингові лабораторні дослідження якості води в Дніпрі проводилися на базі Випробувальної лабораторії Запорізької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Проводили дослідження протягом останніх тижнів. при цьому реєструвалися постійні зміни бактеріологічного складу води:

Індекс лактозопозитивних кишкових паличок в 1 літрі води (індекс ЛПКП) в 1,5 – 8 разів перевищує гігієнічні нормативи.

Держпродспоживслужба застерігає мешканців і гостей Запоріжжя від купання на цих пляжах, допоки фахівці лабораторії не отримають позитивний результат. Наразі ж великий ризик зараження гострими кишковими інфекціями, втому числі особливо небезпечними.

Міськвиконком Запоріжжя та КП «Титан» отримали приписи про негайне впровадження профілактичних заходів з обмеження купання на Центральному та Правобережному пляжах та контролю за їх виконанням. Окрім цього органи влади мають організувати щодобове сповіщення відпочиваючих на цих пляжах про загрозу купання в такій воді.