Всім запорізьким громадам необхідно забезпечити ефективне використання коштів

Про це заявив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час заходу “День громад”, який відбувся за участі керівників громад та територій.

Учасники заходу підбили підсумки виконання місцевих бюджетів Запорізької області за І півріччя 2021 року.

Як зазначив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь, до загального фонду бюджетів територіальних громад області протягом січня-червня 2021 року надійшло 5923,2 млн грн, що становить 51% від річної суми, затвердженої місцевими радами, або 106,8 % від плану на І півріччя. Перевиконання затвердженого місцевими радами плану становить 379,1 млн грн.

За підсумками 6 місяців цього року виконані бюджети 56 територіальних громад.

З 67 територіальних громад 43 громади виконали затверджені плани більше ніж на 105% на загальну суму перевиконання 246,7 млн грн.

Олександр Старух відзначив позитивну динаміку перевиконання бюджетів та наголосив на необхідності ефективного використання коштів.

- Додатковий ресурс в громадах є, у другому півріччі теж необхідно забезпечити перевиконання бюджету. Тим громадам, де є перевиконання, необхідно забезпечити ефективне використання ресурсів та передбачити кошти на нормативно-грошову оцінку населених пунктів та залучати додаткові інвестиційні кошти. Також всім громадам необхідно передбачити кошти для співфінансування програми Нової української школи, придбання для шкіл ноутбуків та шкільних автобусів, а також будівництва спортивних майданчиків у кожній громаді, - відзначив, підбиваючи підсумки обговорення, голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю