«Козацьке коло» на Хортиці готове на 60%

Про це повідомляють у Запорізькій ОДА, передає Укрінформ.

Зазначається, що будівельні роботи на «Козацькому колі» йдуть потужними темпами – вже виконано понад 60% запланованого. На локації вже встановили сім скульптурних композицій та завершують укладання плитки, під’єднання інженерних мереж.

Окрім того, тривають роботи з оновлення паркових майданчиків поблизу. Територію стоянки розширили майже вдвічі, щоб кожен автовласник зміг без перешкод відвідати культурні об’єкти острова. Нині там встановлюють нові бордюри.

Прискорюються роботи і на ще одному об'єкті Хортиці – Кургані Єдності.

У хортицькому Музеї історії запорозького козацтва будівельники взялися до ремонту покрівлі та влаштування дощової каналізації. Паралельно демонтують фасад, щоб розширити будівлю, збільшивши вхідну групу та добудувавши новий хол.

Як повідомляв Укрінформ, на реставрацію об’єктів острова з державного та обласного бюджетів виділено близько 100 млн грн.

«Козацьке коло» – це простора галявина неподалік від Музею історії запорозького козацтва на Хортиці. Це місце стало традиційним для проведення різноманітних козацьких урочистостей і заходів, серед яких – Козацька тризна, фестивалі бойових мистецтв, Покрова на Хортиці. Також тут проводять народні свята.

Роботи на «Козацькому колі» планують завершити до кінця серпня, адже на цій локації 28-29 серпня має відбутися масштабний музичний фестиваль.

За програмою Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» на Хортиці не лише відремонтують Музей історії запорізького козацтва, а й комплексно змінять всю територію, після чого острів стане одним із ключових туристичних «магнітів» України.