Плетіння маскувальних сіток та вінчання на площі. Як у Запоріжжі відбувався Фестиваль консервації

7-й Всеукраїнський фестиваль домашньої консервації протягом двох днів, 11 та 12 вересня, відбувався в Запоріжжі на площі імені Маяковського. Цьогоріч в ньому взяли участь виробники різноманітних продуктів домашнього приготування з семи областей України.

Президентка та авторка ідеї фестивалю Наталія Бабенко розповідає, що деякі присутні учасники починали з фестивалем просто, бо їм було цікаво, а тепер вони доросли до власних торгових марок.

" Кожен з учасників — це стало його справою, це справді їхній бізнес, вони на цьому заробляють. Але при цьому вони підтримують благодійність. Як завжди, у нас благодійна складова, тобто, ми збираємо консервацію від усіх охочих для благодійних потреб, для наших воїнів в зоні ООС, а також для інтернатів", — каже директор Всеукраїнського фестивалю домашньої консервації Віталій Бабенко.

На фестивалі консервації облаштували майданчик волонтери, які виготовляють маскувальні сітки для українських захисників.

Волонтерка Жанна Малярова розповідає, що учасники громадської організації "Вірю в Україну" вже сьомий рік плетуть маскувальні сітки для захисників на Сході.

" Ця акція не перша й, сподіваюся, не остання. Ми виїжджаємо в різні міста Запоріжжя, щоб люди бачили, що війна триває, що заспокоюватися не можна. І кожний вузлик — це життя, яке ми врятували на сьогодні".

А на завершення Всеукраїнський фестивалю домашньої консервації на площі відбулося справжнє українське весілля. Обряд вінчання за дохристиянськими звичаями провели над подружньою парою Олексієм Зінченком та Мирославою Марченко.

Подружжя уклало офіційний шлюб цьогоріч у березні й тоді пообіцяли обвінчатися за обрядами якомога більшої кількості народів світу. Сьогодні вони обвінчалися вдруге, за стародавнім язичницьким обрядом.

" Ми в це віримо, у нас, скажемо так, своєрідне відношення до традиційної церкви. Тому цей обряд для нас — це, дійсно, реальний обряд, у який ми віримо, який ми сприймаємо і який ми хотіли", — розповідає Мирослава Марченко.

" Відчувається така енергетика, не схожа ні на що. Тому я думаю, що нас це ще більше скріпить, і ми будемо далі ще щасливішими та ріднішими", — каже Олексій Зінченко.

На весіллі були присутні представники Книги рекордів України, які зафіксували кількість присутніх.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber