У дитячій школі мистецтв №4 відбувся тематичний урок до Дня українського кіно

10 вересня на музично-теоретичному відділі дитячої школи мистецтв №4 викладач Юлія Нестеренко провела інтерактивний тематичний урок, присвячений Дню українського кіно.

Учні театрального відділення, із задоволенням переглядали фрагменти кінострічок і відповідали на питання вікторини, з цікавістю поринули в історичний екскурс українського кінематографа і познайомилися з творчістю видатних режисерів таких як Йосип Тимченко, Сергій Ейзенштейн, Дзига Вертов, Олександр Довженко, Леонід Биков, Костянтин Бромберг, Володимир Бортко. Занурюючись в минуле юні кіномани дізналися, який тернистий шлях становлення пройшло українське кіно.

[gallery type=1 id=15837]

Ось декілька цікафих фактів, якими ми також хочемо поділитися з вами.

Першовідкривач українського кіно - Йосип Тимченко. 1893 року він сконструював прототип сучасних камери та проектора, а також відзняв перші кінокадри - про вершників і метальників списів. І все це до братів Люм'єр!

Перший український кіносеанс відбувався 1896 року. Фотограф Альфред Федецький продемонстрував у Харківському оперному театрі власні 2-3 хвилинні сюжети, відзняті на вулицях Харкова.

Перший ігровий український фільм - "Запорізька Січ" (1911). Режисер Данило Сахненко відзняв його в Катеринославі, нинішньому Дніпрі.

Перший український мультфільм — "Казка про солом’яного бичка" (1927).

[gallery type=1 id=15838]

1928 року розпочала діяльність Київська кінофабрика, тоді одна з найбільших у світі. Тепер це Національна кіностудія імені Олександра Довженка. До речі, фільм Довженка "Земля" увійшов у десятку найкращих кінокартин світу (Всесвітня виставка в Брюселі, 1958).

До 1930 року в Україні існувало лише німе кіно. Першим звуковим фільмом став "Ентузіязм: симфонія Донбасу". Стрічка Дзиги Вертова оспівує індустріалізацію, і звуки міста утворюють у ній справжню музичну композицію. Схвальний відгук про фільм залишив сам Чарлі Чаплін: «Я ніколи не міг уявити, що індустріальні звуки можна організувати так, аби вони здавалися прекрасними. Я вважаю «Ентузіязм» однією з найбільш хвилюючих симфоній, які я коли-небудь чув».

Популярний український мультфільм про трьох козаків з'явився в 1967 році. А серію "Як козаки у футбол грали" футбольна команда "Динамо" на удачу дивилася перед кожним матчем.

Найтитулованіший український фільм — "Плем'я" (2014). Це перша і єдина у світі стрічка жестовою мовою. У ній немає жодного слова чи навіть субтитрів.

[gallery type=1 id=15839]

У 2005 році незалежна Україна вперше здобула «Золоту пальмову гілку» на Каннському міжнародному кінофестивалі. Її отримав Ігор Стрембіцький за короткометражний фільм «Подорожні».

Перший в Україні фільм, який вийшов на широкі екрани зі звукоописом і розгорнутими субтитрами — "Ціна правди" Аґнєшки Голланд. Стрічка мала величезний успіх як у нас, так і за кордоном.

Такі інтерактивні тематичні уроки вже стали традиційною формою на музично-теоретичному відділі і завжди з захопленням сприймаються вихованцями.

[gallery type=1 id=15839,15840]