У Запорізькій області вводиться обов’язкова вакцинація працівників: що треба знати

Forpost

На період карантину обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, а також закладів освіти. До цього переліку також планується включити працівників усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та працівників поштових послуг.

Про це йшла мова під час наради голови обласної державної адміністрації Олександра Старуха з керівниками підприємств та установ критичної інфраструктури області.

На сьогодні рівень вакцинації у Запорізькій області недостатній. Всього у Запорізькій області щеплено 20% дорослого населення області при необхідних показниках 50-80%.

Найнижчі темпи імунізації на підприємствах: ПАТ «Запоріжсталь» — 23,1%, ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат» — 18,8%, ПрАТ «Укрграфіт» — 17,6%, ПрАТ «Запоріжкокс — 17,4%, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» — 14,6%.

Координаторка вакцинальної кампанії у Запорізькій області Марина Колерова розповіла, що у Запорізькій області щодня фіксується близько 700 нових захворілих, вчора померло 25 людей. Щодня проводиться понад 5 тисяч щеплень, проте необхідно робити 11 тисяч щеплень на день. За її словами, у 98% захворілих на коронавірус виявлено штамм «Дельта», який швидко поширюється та має тяжкі форми перебігу хвороби.

Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Кулинич, вже немає часу вагатися, часу залишилось обмаль.

— Медична система вже перезавантажена, реанімації заповнені. Тим паче, що противопоказать для вакцинації практично немає. За місяць можливо зробити два щеплення та повністю себе захистити, — відзначив Олексій Кулинич.

Підбиваючи підсумки наради, голова облдержадміністрації закликав запоріжців берегти власне здоров’я та свідомо ставитися до необхідності вакцинації.

Наказ щодо обов’язкової вакцинації набирає чинності через місяць з дня його публікації – тобто з листопада. У випадку, якщо через місяць співробітники вказаних організацій не матимуть щеплення проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.