У Запорізькому Січовому колегіумі з’явився новий символ-мурал (фото)

Газета МИГ

Восени Січовий колегіум часом здається казковим палацом Мудрості серед золотих кленів, багрянцю калин, спалахів пізніх яскравих хризантем. Гостинно стрічає всіх на вході легендарний козак Мамай - логотип - герб народженого близько 30 років тому Запорізького Січового колегіуму - одного з найперших і найкращих на Запоріжжі національних закладів.

Сьогодні,окрім козака Мамая, колегіантів та гостей закладу стрічатиме ще один важливий художній символ - настінний мурал біля головного входу до колегіуму. Щойно завершено роботу над його створенням. Відтепер кожен член великої родини Січового колегіуму щодня душею й розумом торкатиметься муралу-символу. Сприймати його слід не лише зорОво.

Сприймати його слід серцем: юна Мати-Україна, як турботлива, дбайлива птаха, крильми своїми захищає, зігріває гніздечко з маленькими дітьми-пташатами, що ще мають рости, міцніти, виростити крила, готуючись до власних самостійних польотів…

Як не згадати принагідно щирі рядки нашого Поета Юрія Єршова-Холодного про зовсім маленьких, золотих гусенят-лебедят, що п’ятикласниками приходять до колегіуму, а з часом, стаючи лебедями-красенями, залишають рідне гніздо - школу, що викохала їм крила:

…Ой, заграли уві млі

Лебедині крила -

Наче білі кораблі

Підняли вітрила…

Летіть, дорогі наші красені - лебеді й лебідки! Хай високим і красивим буде ваш політ!..

Символічний духовний мурал наповнений дорогими для всієї великої родини і теперішніх, і колишніх колегіантів рядками Гімну колегіуму:

Колегіум наш Січовий,

Обійми сонячні відкрий!

Бо ми усі - одна сім'я,

Ти - часточка життя моя…

Напевне, хто переступає сьогодні, хто переступатиме завтра поріг Січового, візьме у власну душу сонячну живодайну енергію і муралу, і проникливих, рідних слів Головної пісні колегіуму, щоб усе життя теплом зігрівали, світлом осявали

Спасибі рукам, що створили мурал-символ! Спасибі Поету, чия добра батьківська енергія живе в кожному його Слові, заповітом залишеному нам:

Для України, для добра

Ти, моя школо, світ відкрила…

Повідомляють на сайті http://zski.com.ua/