Запорожский рыбоохранный патруль предупреждает об ответственности за нарушение правил рыболовства

Газета МИГ

Сообщение со страницы Запорожского рыбоохранного патруля в соцсетях:

Яка відповідальність передбачена за порушення Правил любительського і спортивного рибальства

На внутрішніх водоймах Запорізької області розпочався найбільш уловистий осінній сезон любительського рибальства. Тому нагадаємо деякі аспекти Правил любительського і спортивного рибальства.

Так, відповідно до цих Правил вилов риби на водоймах загального користування здійснюються на безоплатній основі. При цьому дозволяється рибалити з берега або човна, вудками всіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти та спінінгом. Добова норма вилову риби не повинна перевищувати трьох кілограмів на одну особу.

Варто зауважити, що підводне полювання дозволяється гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів на ділянках водойм, відведених органами рибоохорони для любительського рибальства. Підводне полювання здійснюється при наявності посвідчення підводного мисливця.

Вилов раків дозволяється раколовками з діаметром, не більше 70 см, вічком, не менше 22 мм, а також «розщіпом» - не більше 5 снастей на рибалку. Добова норма вилову раків становить 30 екземплярів на одну особу.

Також забороняється лов водних біоресурсів, менших за розміри: білий амур – 40 см, короп – 25 см, лящ – 32 см, плітка – 18 см, сом – 70 см, судак – 42 см, товстолоб – 40 см, щука – 35 см, лин – 20 см та рак – 10 см.

За порушення правил рибальства на громадян чекає адміністративна відповідальність відповідно до ч. 3 ст. 85 КУпАП, яка передбачає попередження або накладення штрафу від 34 до 170 грн. Грубе порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП) – це перевищення добової норми вилову або використання заборонених знарядь лову. Згідно цієї статті нараховується штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів. В залежності від значущості завданих природі збитків також передбачена і кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне заняття рибним промислом). Ця стаття визначає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов порушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги.