ВВ Пологівському районі знято карантин через африканську чуму свиней

Газета МИГ

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області повідомляє, що

рішенням комісії надзвичайної протиепізоотичної комісії при Пологівській районній державній адміністрації знято 40-денний карантин через африканську чуму свиней на території міста Молочанськ.

За час дії карантинних обмежень в неблагополучному пункті було проведено заходи з ліквідації та локалізації захворювання. В сусідніх населених пунктах обстежено 2619 дворів. В 76 з них перебуває 669 голів свиней. Ознак захворювання не виявлено.

Нагадаємо, 27.08.2021 року Дніпропетровська регіональна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів встановила позитивний результат на АЧС на приватному подвір’ї в м.Молочанськ. В ході розслідування встановлено, що в місці спалаху знаходилось 10 голів свиней, з них загинула одна тварина. Після підтвердження діагнозу, було встановлено два карантинно-поліцейські пости, що оснащені дезбар`єрами та попереджувальні знаки з написом «Карантин». Із особистого приватного господарства проведено вилучення, умертвіння та спалювання 9 голів свиней.

З метою знешкодження вірусу АЧС на території епізоотичного вогнища та інших місцях, де перебували тварини, здійснено дезінфекцію. Також проведено видалення та знезараження гною.

До відома

Африканська чума свиней (скорочена назва-АЧС, латинська назва Pestis Africana suumце) – інфекційне захворювання свійських та різних видів диких свиней збудником якого є вірус. За своєю будовою вірус АЧС – це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, належить до родини Asfaviridae. Дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе.