У Запоріжжі відбудеться «тест-драйв» технічних професій для дівчат

Вместе

Кампанія «Тест-драйв професій для дівчат» має на меті привернути увагу до боротьби з гендерними стереотипами та підвищити обізнаність дівчат-підлітків про можливості у професійно-технічній освіті.

Проєкт реалізується у рамках Програми ЄС «EU4 Skills: Кращі навички для сучасної України», щоб мотивувати дівчат обирати професії, які вони хочуть, попри соціальний тиск і стереотипи, а також показати жінкам ширші можливості у сферах, які в Україні вважаються «чоловічими».

Щоб бути впевненими в кар’єрному виборі, жінкам та дівчатам потрібно протестувати майбутню професію. А головне — мати підтримку на цьому шляху.

Для кого створений “Тест-драйв професій”?

⚡дівчат, які лише думають про вступ у навчальні заклади, і хочуть визначитися, що їм ближче до душі;

⚡дівчат, які вже вчаться в закладах професійно-технічної освіти;

⚡батьків, які хочуть підтримати своїх дітей та допомогти їм обрати професію;

⚡жінок, які хочуть змінити свій фах та хочуть порадитися, в якому напрямку їм рухатися;

⚡усіх охочих, які хочуть отримати порцію натхнення для розвитку кар’єри.

18-22 жовтня будуть проведені майстер-класи з виробничих професій, екскурсії підприємствами, де є ці професії і де працюють жінки у 9 регіонах України. А також онлайн-воркшопи від психологів та коучів з профорієнтації.

Одним із цільових регіонів проекту є Запорізька область. Тому 21 жовтня (четвер) у Запоріжжі будуть проводитися майстер-класи для дівчат та батьків у Запорізькому машинобудівному вищому професійному училищі.

Учасники тест-драйву зможуть поспілкуватися із засновницею ферми Farm for Friends Гасею Оксюковською, шеф-кухаркою ресторану “Сто років тому вперед” Аллою Запорожан, психологинями Марією Макухою та Світланою Паніною, кар’єрними консультатками Тетяною Пашкіною та Марією Абдуліною.

Зареєструватися і ознайомитися із розкладом подій можна на сайті https://www.testdrive.org.ua/

Довідкова інформація: «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його країни-члени: Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми складає 63 млн євро. Мета програми – модернізувати обрані заклади профтехосвіти, провести навчання керівників закладів та викладачів у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Тривалість: 2019-2023 рр. Програму в Україні реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).