День визволення Запоріжжя: Запорізька обласна рада засвідчує почуття поваги до подвигу захисників

Запорізька обласна рада

Сьогодні на Алеї Бойової Слави в Запоріжжі запалили вогонь пам’яті на згадку про те, що 78 років тому Запоріжжя було визволено від нацистської навали.

В ніч на 14 жовтня 1943 року наші воїни здійснили героїчний нічний штурм Запоріжжя і розпочали військову операцію із визволення міста.

З цієї нагоди запоріжці вшанували пам'ять всіх, чиї життя забрала війна, і низько вклонились всім, хто живе і понині.

Під час урочистого покладання квітів, присвяченого Дню визволення Запоріжжя від фашистських загарбників, голова Запорізької обласної ради Олена Жук віддала глибоку пошану ветеранам, яки винесли тягар війни і піднімали економіку країни майже з «нуля».

- Війна була нещадною і жорстокою до генералів і рядових, трудівників тилу і позбавлених всіх людських прав невільників у фашистському рабстві. Втрати, які зазнало людство в найкривавішій війні, непоправні. І з кожним роком все менше учасників боїв. Тому потрібно цінувати кожного героя, який захистив Україну і народи Європи від знищення і рабства, - сказала Олена Жук і наголосила на необхідності уважного ставлення до захисників, які сьогодні боронять нашу свободу і незалежність на Сході країни.

Пам'ять жертв військових злочинів та злочинів проти людства, скоєних у воєнні роки, учасники урочистостей вшанували хвилиною мовчання.

Керівники області та міста, представники підприємств і ветеранських організацій, мешканці Запоріжжя принесли на Алею Бойової Слави букети і квіткові кошики. Від Запорізької обласної ради живі квіти пам’яті до монументу поклали перший заступник голови Запорізької облради Людмила Любім, депутат Запорізької облради Оксана Бугайчук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради