У Запоріжжі відбулася хода захисників і захисниць України

UA: Cуспільне мовлення

Хода захисників і захисниць відбулася 14 жовтня у Запоріжжі - від бульвару Шевченка до Алеї захисників України в парку Металургів, де поклали квіти до Меморіалу загиблих в Антитерористичній операції земляків.

О 10 годині на бульварі Шевченка зібралися 14 осіб – це ветерани Антитерористичної операції, їхні родичі та волонтери.

"Зібралися на марш сьогодні. Відділ у справах ветеранів оголосив збір щодо маршу до парку Металургів, щоб вшанувати пам'ять загиблих, яким меморіал там поставили. Для мене особисто цей день - це вшанування живих і загиблих захисників. Тобто, моїх братів, сестер по зброї, ветеранів, волонтерів і таке інше. Держава досить непогано забезпечує добробут АТОвців. Ну, звичайно, немає межі досконалості, але держава все ж таки забезпечує. Але мене дивує ставлення суспільства. Тобто, до ветеранів ставляться не ворожо, але дехто із заздрістю. Особливо заздрять, коли ти отримуєш пільги", - каже Валентин Окунєв, учасник бойових дій в зоні АТО.

"Був в зоні АТО з 16 по 18 рік. Зараз прийшов на свято захисників привітати друзів, а також сусідів, містян і всіх запоріжців зі святом. Для мене це свято не тільки захисників і захисниць, а й свято Українського козацтва. Я народився на цій землі, прожив більше 60 років на цій землі, вона моя і я через цю землю йшов на війну. За своїх дітей, онуків", - Каже Олександр Марвіненко, колишній розвідник 55-ї окремої артилерійської бригади "Запорізька Січ".

Учасники ходи рушили проспектом Соборним від бульвару Шевченка до Алеї захисників України у парку Металургів. Там вони приєдналися до 30-ти інших ветеранів Антитерористичної операції, військовослужбовців та волонтерів, які прийшли вшанувати пам'ять земляків-захисників, загиблих у війні на сході України.

Як раніше повідомляло Суспільне Запоріжжя, сьогодні, 14 жовтня на острові Хортиця відбулась церемонія складання присяги ліцеїстами Запорізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник", Криворізького та Луганського ліцеїв. На церемонії був присутній президент України Володимир Зеленський.

Також у Запоріжжі відзначили покладанням квітів 78-у річницю визволення міста від нацистських окупантів. На Алеї Бойової Слави зібралися, за підрахунками журналістів Суспільного, близько 40 осіб - представники ветеранських організацій області та міста, військовослужбовці, містяни.