Десята сесія Запорізької міської ради – що вирішили?

Телеканал Z

У залі зареєструвався 61 депутат. На порядку денному – понад сотня питань, переважна більшість з них стосуються бюджетних змін до міських програм. Проголосували за низку питань у медичній сфері:

3 млн на заробітню плату лікарня швидкої меддопомоги, виділення додаткових майже 6.5млн грн на ремонт у дев’ятій лікарні та облаштування лабораторії у лікарні екстреної та швидкої меддопомоги

понад півмільйона спрямували для ремонту у 3-му пологовому будинку, 600 тис. грн. – на закупівлю 5 дизельних генераторів для низки медзакладів, які працюватимуть у разі відключення світла кисневі станції місто планує обладнати у всіх ковідних лікарнях за рахунок співфінансування з державою. На це виділили 1,7 млн гривень.

Також місто долучилось до угоди між урядом України та німецьким банком. Мова йде про кредитну програму з енергоефективності освітніх закладів. З 40-ка міст до неї увійшли лише Запоріжжя та Житомир. Мова йде про модернізацію 20 закладів освіти у Запоріжжі. Це – утеплення фасаду, заміну вікон, утеплення даху. Загальна сума 17, 7 млн євро, з яких 2 млн євро – це грант, тобто безповоротна допомога для міста, частину коштів буде приймати бюджет міста Запоріжжя в рамках податку на додану вартість, 20 відсотків від цієї суми. Умови для кредитування – це 2 відсотки річних, 30 років кредитної лінії і 10 років пільгового періоду.

Крім цього, на сесії проголосували за виділення майже 230 тисяч гривень на придбання житла для внутрішньо переміщених осіб. Збільшили депутати і кількість адмінпослуг у місцевих ЦНАПАх.