Поліція отримала 26 тисяч звернень про домашнє насильство на Львівщині

Львівський портал

За 10 місяців цього року до поліції Львівщини надійшло 26500 повідомлень про вчинення домашнього насильства. Правопорушників притягнули до відповідальності – адміністративної і кримінальної.

Зокрема, за 10 місяців цього року слідчі територіальних підрозділів поліції Львівщини: відкрили 217 кримінальних проваджень за ст.126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України,

винесли 2533 термінові заборонні приписи,

склали 6518 протоколів за ст.173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) кодексу України про адміністративні правопорушення. У поліції нагадують, що 25 листопада стартувала всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка триватиме до 10 грудня. ЇЇ метою є привернення уваги громадськості до проблем подолання домашнього насильства та насильства за ознакою статі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, підвищення обізнаності про форми домашнього насильства та методи боротьби з ним.

Правоохоронці наголошують, що насильство у сім’ї – це злочин! Якщо ви стали його жертвою, в жодному випадку не терпіть і не мовчіть – звертайтесь по допомогу, зателефонувавши на оперативну лінію 102.

Зазначимо, що у Львові працють мобільні групи поліції для негайного реагування на повідомлення мешканців про вчинення домашнього насильства.

Також у місті є мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які перебувають у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги, у тому числі й постраждалим від домашнього насильства. Детальніше про її роботу читайте тут.

Зараз благодійна організація «Фонд «Горіховий дім» облаштовує соціальний центр для постраждалих від домашнього насильства.

До кінця року у Львові планують відкрити денний центр допомоги постраждалим від домашнього насильства, а також «зелену кімнату» для корекційних занять з дітьми. Наразі в місті уже діють кризові кімнати та спеціальний притулок для допомоги таким людям.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.