На Водохреща у Запоріжжі визначено два місця для купання

Forpost

Запоріжці 19 січня, у середу, відзначатимуть свято Богоявлення, відоме в народі як Водохреще. Однією з головних традицій цього дня є занурення в ополонку.

Як повідомили у прес-службі мерії, у місті Запоріжжі офіційно визначені два місця для купання й освячення води – Центральний і Правобережний пляжі. Святковий молебень та освячення води на Центральному пляжі традиційно проведе митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука. Цього ж дня, 19 січня, на Правобережному пляжі освячення води проведе єпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ Фотій. Після цього можна буде зануритися у воду.

На обох пляжах у свято з 6-ї ранку чергуватимуть правоохоронці, рятувальники, медики та співробітники комунальних служб. Також буде встановлено освітлювальну вежу для роботи в нічну годину та залучено додаткові моторні човни.

Наразі вирішуються всі організаційні питання – встановлення помостів, розчищення дна річки Дніпро поблизу обох пляжів, благоустрій – встановлення біотуалетів, лавок для переодягання тощо.

Медики попереджають, купання в ополонці взимку без попередньої підготовки може бути небезпечним для людей похилого віку, дітей, осіб, які страждають на гострі та хронічні захворювання. Тож перш, ніж почати загартування організму, слід проконсультуватися з лікарем.

Читайте також: Запоріжців попереджують про погіршення погоди: чого очікувати

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)