У Запорізькій області готуються до нового сплеску захворюваності

Запорізька ОДА

У Запорізькій ОДА відбувся перший у цьому році брифінг очільника області Олександра Старуха. Обговорили декілька питань, зокрема, ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в області.

Наразі вона залишається стабільною - регіон перебуває у “жовтій зоні”. На сьогодні в лікарнях регіону завантажено 12% ліжок, на стаціонарі лікується 367 осіб.

Так, у Запорізькій області заплановано придбання державним коштом 13 кисневих станцій для закладів охорони здоров’я І та ІІ хвилі боротьби з COVID-19 і вже доставлено перші 3 станції.

Водночас, триває кампанія з масової вакцинації населення, адже краще попередити хворобу, ніж потім лікуватися. Наразі в області вже щеплено 586 789 осіб, в т.ч. закінчили вакцинацію – 545 846 осіб. Також з 9 січня доступна можливість щеплення бустерною дозою, яку в Україні вже отримало 20 тисяч осіб. У Запорізькій області зроблено близько 700 бустерних доз. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. Бустерну дозу можна отримати після введення 2 основних доз, а новий COVID-сертифікат діятиме 270 діб з дати її введення.

Окрім цього, Олександр Старух нагадав перелік професій, які мають бути вакциновані на 100%. Так, відповідно до наказу МОЗ від 31 січня 2022 року, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень та медичний висновок на підтвердження цього.

Також голова Запорізької ОДА нагадав про тисячу, яку можно отримати за вакцинацію. Наразі українці витратили вже більше 1 млрд гривень, а виплачено майже 6,4 млрд грн. А вже з другої половини січня 2022 року програму буде розширено – українці, старші за 60 років, зможуть витратити кошти за програмою на придбання ліків.Департамент культури та інформаційної політики