У поліції обговорили новий проект про убезпечення дітей від ризиків у освітніх закладах

Телеканал Z

У Головному управлінні обласної поліції представники апарату Міністерства внутрішніх справ України презентували проєкт, націлений на створення безпечного освітнього простору для дітей. Заступник начальника ГУНП в Запорізькій області, начальник Головного управління ДСНС, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, а також голови трьох територіальних громад підписали Меморандум про співпрацю. Мета програми – виявлення та попередження негативних ризиків серед дітей та підлітків. Мова йде про булінг (цькування), жорстоке поводження з учнями, суїцидальну або девіантну поведінку дітей, вчинення ними правопорушень, вживання психоактивних речовин, втягнення учнів у протиправну діяльність, залучення неповнолітніх до деструктивних молодіжних груп, незадовільна організація безпеки дорожнього руху біля закладу освіти і пожежної безпеки у ньому, неконтрольоване перебування сторонніх осіб у закладах освіти, недостатні знання та навички безпечної поведінки, як в побуті, так і в інтернет-просторі.

Проєктна програма передбачає, що всіма цими питаннями в територіальних громадах буде опікуватися посадова особа від міської або селищної влади – «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі» або «Вихователь безпеки». Спеціалісти будуть закріплені за певними закладами, де вони займатимуться безпековими питаннями у тісній співпраці з поліцейськими, рятувальниками, органами місцевого самоврядування.

Нині до проекту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» приєдналися 15 територіальних громад у 9 регіонах України. А відсьогодні, три запорізькі територіальні громади доповнили цей список. В рамках підписаного Меморандуму, «Вихователі безпеки» пройдуть спеціалізоване навчання із залученням співробітників поліції, ДСНС, спеціалістів освіти і науки. До підписання Меморандуму долучились Кушугумська, Нововасилівська, Павлівська територіальні громади.