Запорізька область освоїла рекордні 94% коштів екофонду

Запорізька ОДА

У 2021 році Запорізький регіон використав 106,4 мільйони гривень екологічного фонду (94% від загальної суми). Цю позитивну динаміку проаналізував очільник області Олександр Старух разом із Департаментом економічного розвитку і торгівлі.

У минулому році до фінансування було затверджено 45 природоохоронних заходів, на які спрямовано з обласного екофонду 112,9 мільйонів гривень, з яких: 104,8 мільйони – це планові надходження, а 8,1 мільйон гривень – залишки невикористаних у 2020 році коштів обласного екофонду.

За офіційними даними, у 2021 році з 45 запланованих екологічних заходів 42 реалізовано.

Серед реалізованих проєктів такі важливі, як:

У 2022 році екофонд буде становити 104,4 мільйони гривень. За ці кошти планується реалізація 50 проєктів, з них:

Також за кошти обласного екофонду планується реалізація проєктів з формування екологічної мережі та запровадження автоматизованої геоінформаційної системи природного середовища області.

Очільник регіону Олександр Старух доручив головам відповідних громад та райдержадміністрацій забезпечити особистий контроль та супровід на усіх етапах реалізації природоохоронних заходів.

Зазначимо, що Запорізька область входить до п’ятірки техногенно-навантажених регіонів України. Тому, зважаючи на розвинутий промисловий потенціал, регіон має дбати про екологічну ситуацію на місцях.


Департамент культури та інформаційної політики