В Запоріжжі суд зобов’язав міську владу завершити будівництво Сабашука

Запорізький центр розслідувань

В Запоріжжі суд зобов'язав виконком Запорізької міської ради організувати роботи, пов'язані із завершенням будівництва ЖК “Ветеран” та “Південний”. Компанією-забудовником об'єктів є "ІБК "Рассвет", що належить екснардепу Петру Сабашуку.

Наприкінці грудня 2021, суд розглянув позов регіонального управління “Держмолодьжитло” з проханням визнати бездіяльність виконкому щодо недобудов і сприяти завершенню робіт. Мова йде про ЖК «Ветеран» розташований по вулиці Нагнибіди (76,77,78,79) і «Південний» по вул. Новокузнецькій, 76.

Раніше, квартири почали будувати за програмою забезпечення молоді міста житлом. Однак, сім'ї, що брали участь у програмі, житло так і не отримали. Більш детально про проблему, ми розповідали в попередньому матеріалі.

Отже, за умовами договорів замовником будівництва є КП «УКБ». В свою чергу відповідальним за КП є Запорізька міська рада, а точніше її виконавчий комітет. Виходить, саме він має здійснювати держонтроль і брати активну участь у вирішенні проблеми. Але, на думку представників Фонду, орган свої обов'язки не виконує. А лише повідомив про відсутність коштів у міському бюджеті та у ТОВ «ІБК «Рассвет».

Водночас представники виконавчого комітету з цим не погоджуються. Вони вважають, що обов'язки контролювати дотримання договірних зобов'язань є лише формальними. Адже на сьогодні в законодавстві не визначені практичні механізми реалізації їх зобов’язань. А отже, норма фактично нівелюється і те, що на неї посилається фонд є неправомірним.Свою бездіяльність не визнає і КП «УКБ», адже проводило наради та засідання членів робочої групи, де розглядалося питання щодо організації робіт. Так, протягом 2019-2020 років заступником мера з питань діяльності виконкому проводив наради з сім’ями, які придбали квартири. А за рішенням від 25 січня 2021 року було створено робочу групу з організації роботи. Також представники стверджують, що в серпні відбулось засідання цієї групи, а ТОВ ІБК “Рассвет” доручено підготувати всю документацію по об'єкту будівництва.

Зважаючи на всі докази і норми закону, суд встав на сторону фонду і задовольнив позов. Відтак визнав виконком відповідальним та зобов'язав вплинути на завершення будівництва житлових комплексів.

Нагадаємо, ТОВ "ІБК "Рассвет" - це компанія-забудовник, власниками якої є Петро Сабашук (запорізький вже екснардеп від БПП) та його родина.Раніше, будівельні роботи почали за програмою забезпечення молоді житлом. Кредитором виступило Запорізьке регіональне управління “Держмолодьжитло”, а з на саму програму виділили 18 млн грн. Наразі у Запоріжжі 52 сім’ї “зависли” без квартир у недобудовах.

Читайте також: Близькі до партії: хто “донатить” запорізькому “ОПЗЖ”