Один з перших в Запоріжжі волонтерських центрів надає прихисток переселенцям

Телеканал МТМ

Волонтерський центр “Солдатський привал” нині не лише допомагає військовим, а й надає прихисток вимушеним переселенцям. Це один з найперших таких осередків у Запоріжжі, діє він вже понад 7 років. Тут готові надати будь-яку допомогу передселенцям – їжу, дах над головою та психологічну підтримку. Що пропонують в центрі – в нашому матеріалі

Світлана вже кілька днів у волонтерському центрі. Приїхала з дитиною з окупованого Мелітополя. Жінка розповідає, дорога до Запоріжжя була складною, адже довелося їхати через окуповану територію. Проте залишатись вдома більше не могла.

У волонтерському центрі постояльці почувають себе комфортно. Тут можна, зокрема, випрати речі. Волонтери щодня годують. Сьогодні на обід – смажена на смальці картопля з часничком, каша з м’ясом і український борщ.

Тут же, у центрі, волонтери нарізають смужки для плетіння маскувальних сіток. Раніше це місце було тимчасовим прихистком насамперед для військових, які тимчасово зупинялись в Запоріжжі. Тепер тут надають дах над головою і вимушеним переселенцям.

“Це люди, в яких нічого немає вже взагалі, хтось приїхав з сумочкою брудних речей, в яких вони місяць сиділи в підвалі, в них більше нічого немає. Кожний випадок — окрема історія, – ділиться керівниця волонтерського центру “Солдатський привал” Галина Гончаренко. – Прийшов чоловік, який 5 діб йшов з Маріуполя, з собачкою Жужею, це не була собака породиста… це був просто друг, собака стерла собі лапи в кров, і не могла йти, він її ніс, він голодував сам, виснажений, подивитися – дійсно виснажений. Тут він відпочив, відмився, ми його одягли, визвали друзів ветеринарів, вони калдували вокруг собачки, вони лікували і з собою дали ліки”.

Цей волонтерський центр діє з кінця 2015 року. За цей час його постояльцями вже стали близько 12-ти тисяч людей. Нині не лише центр допомагає, а і йому допомагають. Зокрема, продуктами, медикаментами і засобами особистої гігієни. Підтримка надходить майже з усього світу, насамперед – з європейських країн. Але ще є чимало потреб, діляться волонтери. Серед найнеобхіднішого – продукти довготривалого зберігання й швидкого приготування. Також медикаменти і засоби особистої гігієни.