Допомагають матеріально та юридично. Як працює гуманітарний центр для переселенців з Бердянська у Запоріжжі

UA: Cуспільне мовлення

Понад 100 переселенців отримали допомогу в Бердянському інформаційно-гуманітарному центрі станом на 12 травня.

Про це Суспільному розповіла його волонтерка, співробітниця Бердянської міської ради Оксана Бичкова.

За її словами, ініціатива створення належить бердянським волонтерам, міськраді й депутатам. Тут переселенцям із Бердянська допомагають речами, продуктами та юридично.

Вимушена переселенка Моніка розповідає: евакуювалася до Запоріжжя місяць тому.

" Побачили в Інтернеті оголошення про бердянську допомогу, те, що допомагають бердянцям, і одразу приїхали, бо щось рідне одразу хочеться. Хотілося дізнатися, який стан у Бердянську. Тут отримала дуже-дуже хорошу допомогу, яку я зараз потребую для дитинки, бо я чекаю через місяць малюка. І зараз мені дуже потрібні речі, бо я нічого, поки що, не маю".

Бердянський волонтер Дмитро Воловик розповідає, як організована допомога в центрі:

" Людина заходить сюди, її приймають, з нею спілкуються. Запитують, які є тяжкі моменти, чим можемо допомогти. І відповідно йде "сортування". Тобто, якщо людині потрібна правова допомога, реєстрація, юридична, її перенаправляють до нашого фахівця. У нас працює Олександр Розум, адвокат".

" Якщо особа каже: "Я не можу всидіти у 4-х стінах, я хочу щось робити, запишіть мене" – ми з нею спілкуємося. У нас дуже багато з автомобілями, хтось, там, підлогу помив, хтось повантажити. Ми його до наших лав, умовно кажучи, приймаємо", – каже Дмитро Воловик.

Співробітники Центру – волонтери та працівники Бердянської міської ради. Працюють тут безоплатно, розповідає Оксана Бичкова.

" Основна мета нашого Центру – це допомогти бердянцям і тим мешканцям міста, які вимушені були залишити його та виїхати до міста Запоріжжя. Ми відкрили телефонну лінію і на телефонну лінію, більш, дзвінки ми отримуємо від самих мешканців Бердянська".

" Питання, які піднімають мешканці Бердянська, це – матеріальної допомоги малозабезпеченим, також виплат дитячих тощо. Оформлення якихось документів, тому, ми намагаємося ці питання допомогти вирішити нашим мешканцям, які залишились у нашому місті".

Графік роботи центру: з понеділка по суботу з 9:00 до 15:00 за адресою вулиця Якова Новицького, 10.

Читайте також: У Запоріжжі до центру підтримки переселенців “Я — Маріуполь” звернулося понад 300 людей

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram