Евакуація мирних мешканців регіону залишається першочерговим завданням обласної влади

Запорізька ОДА

Важливими для Запорізької області наразі залишаються питання евакуації мирних мешканців з територій, де проходять активні бої, а також питання соціальних та пенсійних виплат.

Про це сьогодні говорили на традиційній нараді з головами ОТГ, яку провів керівник обласної військової адміністрації Олександр Старух.

Наразі продовжується евакуація з тимчасово окупованих та потенційно небезпечних точок. Обласна влада закликає мирних мешканців виїжджати у більш захищені місця та не нехтувати безпекою своїх рідних.

На сьогодні всі вимушені переселенці мають можливість виїхати за відпрацьованою схемою на територію західної України. Також є шанс вирушити за кордон, де також створені сприятливі умови для перебування. У спеціальних центрах прийому біженців люди отримують усе необхідне, зокрема, вимушеним переселенцям допомагають знайти житло, годують та забезпечують речами першої необхідності.

Що ж стосується ситуації на окремих тероторіях, то у Василівському районі поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами. Проблема з готівковими пенсіями контрольована та вирішується завдяки плідній співпраці влади з Укрпоштою. Останніми днями декілька громад Василівського району вже отримали гуманітарну допомогу. Евакуація з району відбувається на власному транспорті, але вона ускладнена через блокування міста Василівки.

У Бердянському районі вирішують питання видачі пластикових карток, що допоможе у виплаті пенсій. Обласна влада тримає на контролі ситуацію з місцевими органами управління та отримує актуальну інформацію по потребах кожної з громад.

Обласна влада продовжує збирати інформацію про військові злочини рашистів. Так, на окупованих територіях загарбники активно проводять перепис чоловічого населення. Зафіксовано випадки, коли окупанти примушують місцевих мешканців копати окопи. Також у людей та підприємств відбирають будівельну техніку для використання у зведенні ворожих оборонних споруд.

Залишаються під особливим контролем ЗОВА і питання злочинів проти дітей. Олександр Старух зазначив, що все, що торкається протиправних дій проти неповнолітніх потрібно дуже ретельно відстежувати та аналізувати. Усі випадки порушення прав фіксуються та відпрацьовуються керівництвом області.

Департамент культури та інформаційної політики