Доведи, що не смітив. У “Вельтум-Запоріжжя” розповіли, як не платити за вивіз чужих відходів

Телеканал МТМ

Понад 70 мільйонів гривень. Саме стільки запоріжці заборгували за вивезення сміття “Вельтуму”. Значну частину завинили мешканці приватного сектору. Але лише вчасна сплата містян за отримані послуги – запорука регулярного вивезення твердих побутових відходів. Адже підприємству потрібно закуповувати паливно-мастильні матеріали й необхідні запчастини.

Від безперебійної роботи “Вельтуму” залежить чистота в дворах багатоквартирних будинків і в приватному секторі. Щоб так і було, слід вчасно сплачувати за вивезення сміття. В компанії кажуть, з початку війни цей показник суттєво знизився. А ті, хто тимчасово виїхав за межі Запоріжжя або за кордон і не користується послугою, – мають надати підтвердження цього.

За словами Олени Говоркової, начальниці абонентського відділу компанії “Вельтум – Запоріжжя”, якщо хтось виїхав за кордон, в компанії і надалі нараховують за вивіз сміття:

“Згідно із законодавством після повернення (люди – прим.) надають документи, що підтверджують факт відсутності, або копія паспорта, там, де є позначка, що перетинали кордон. На основі цих документів буде здійснено перерахунок. Якщо вони переїхали в якесь смт, потрібна довідка із сільради, як це було і раніше – ми робимо перерахунок без усіляких проблем”.

З дворів багатоквартирних будинків сміття вивозиться щодня. А якщо й виникали перебої, то спричиняла це відсутність дизпалива, – пояснюють у “Вельтумі”. Але щойно машини заправили, сміття одразу було вивезене. Також баки іноді залишалися повними через довготривалу комендантську годину. З приватного сектору сміття вивозиться, як і раніше, – раз на тиждень. Втім, працівники “Вельтуму” нагадують, складати тверді побутові відходи потрібно лише в маркувальну тару – жовті брендовані пакети.

Працівники “Вельтуму” просять мешканців багатоквартирних будинків не викидати в контейнери будівельне сміття. Адже від цього баки стають непідйомними. Як наслідок – псуються і контейнери, і сміттєвози.

За кошти, які запоріжці заборгували за вивезення сміття “Вельтуму”, а це понад 70 мільйонів гривень, компанія могла б придбати, зокрема, нові контейнери. А вони вартують чималих грошей. Наприклад, оцинкований сміттєвий бак стане майже у десять тисяч гривень, пластиковий 6 – 8. У “Вельтумі” зауважують, нині контейнерів не вистачає. Усе через вандалів, які псують сміттєві баки.