Олександр Старух: На окупаційні війська очікує новий Нюрнберзький процес

Запорізька ОДА

Очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух традиційні підсумки тижня розпочав з інформації про загострення ситуації на фронті.

Минулого тижня загарбники дещо змінили тактику та почали інтенсивніше обстрілювати населені пункти області. Ракетні удари завдали значної шкоди селам та селищам.

Що стосується обстрілів Комишувахи, Олександр Старух за збігом обставин саме перебував у цей час поблизу місця обстрілів.

Як вважає очільник ЗОВА, жодного військового сенсу не було і у запуску ракети, яка вибухнула на острові Хортиця і знесла там дерева. Стареньку крилату ракету запустили по руслу Дніпра. На щастя, ніхто не постраждав. Після аналізу траекторії виявилося, що військових об’єктів далі по курсу не було, тому метою цього вибуху було лише залякування мирного населення.

Говорячи про безпекову ситуацію та можливість повернення запоріжців з безпечніших регіонів додому, очільник ЗОВА висловив свою думку:

Олександр Старух закликав людей не піддавати загрозі себе і своїх близьких та не поспішати з поверненням.

Говорячи про можливості звільнення тимчасово окупованої частини Запорізької області, керівник ЗОВА зазначив, що наразі основні бойові дії відбуваються на Донбасі. Військове командування приймає рішення виходячи з військової обстановки. На цьому напрямку захищають Україну і військовослужбовці з Запорізької області.

Крім цього, очільник ЗОВА нагадав про допомогу та підтримку, яку надають наші іноземні партнери. Так, Україна та, зокрема, Запорізька область отримала від Ілона Маска партію Starlink. Ця глобальна супутникова система дуже допомагає державі у боротьбі з ворогом. Також суттєво впливає на загальну ситуацію у країні нещодавно підписаний ленд-ліз. Наразі США погодила цю програму, розширивши її. Очільник ЗОВА підкреслив, що це в першу чергу дипломатична перемога Президента України Володимира Зеленського, а сам ленд-ліз - це запорука того, що у нас завжди буде зброя та інші необхідні для захисту засоби.

Також Олександр Старух вчергове нагадав про важливість фіксації злочинів для їх подальшого відшкодування:

До програми відбудови потрібен такий самий системний підхід, як і до програми “Велике будівництво”. Першочергово, буде оцінено всі збитки та проаналізовано потреби населення. Керівник ЗОВА зазначив, що відбудова почнеться одразу після звільнення області. У цьому регіону допоможуть країни-партнери.

Запоріжжя стало прихистком для багатьох людей. Через місто проїхало чверть мільйона біженців, з них близько 50 тисяч людей зареєстровані, як внутрішньо переміщені особи. Олександр Старух упевнений, що території, на яких мешкали ці люди, будуть відновлені. Окрім цього, посадовець зазначив, що важливим завданням зараз є стабілізація роботи підприємств. Це потрібно для швидкого повернення економічного потенціалу регіону після завершення війни.

Торкнувся очільник ЗОВА і ситуації з колаборантами з окупованих територій:

Поінформував Олександр Старух і про теракт, який днями попередила Служба безпеки України у Запоріжжі, та закликав містян невідкладно інформувати правоохоронців про можливі загрози.

Наприкінці керівник Запорізької ОВА розповів про культурну складову та які можливі зміни зазнає ця сфера у зв’язку з війною:
Департамент культури та інформаційної політики