Пияцтво, голод, антисанітарія та діти напризволяще: у Бердичеві від різних горе-батьків забрали трійко малюків. ФОТО

У Бердичеві поліцейські були змушені забрати відразу трьох маленьких дітей від горе-батьків, які перетворили їхнє життя на суцільне виживання.

Днями до ювенальних поліцейських звернулися мешканці одного з багатоквартирних будинків. Занепокоєні ситуацією, вони розповіли, що їх сусідка знаходиться в неадекватному стані через сп’яніння, а поруч з нею - двоє маленьких дітей.

У квартирі жінки поліцейські застали повний безлад та відсутність елементарних умов для двох хлопчиків, півтора та 3-ох років. Обоє плакали та навіть не були одягнені.

31-річна  мати раніше уже потрапляла у поле зору поліції через невиконання батьківських обов’язків  та зловживання алкоголем. Жінка перебуває на обліку соціальних служб як така, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Однак, як засвідчила ця ситуація, змінювати своє життя, а відтак і піклуватися про малят, вона не збирається. Дітей поліцейські доставили до лікарні для надання допомоги, а матір – до місцевого центру детоксикації.

В  іншому мікрорайоні міста працівники сектору ювенальної превенції застали схожу ситуацію.

З недавніх пір в одному з будинків проживає молода жінка із 10-місячною дитиною. Під час перевірки умов побуту поліцейські та працівники служби у справах дітей виявили непристосоване до проживання помешкання без меблів та інших необхідних речей. Дитина знаходилась у жахливому стані, без підгузків та одягу, замотана лише у ковдру. З їжі в оселі - картопля у мундирах, якою дитину намагались підгодовувати сусіди. Зважаючи на такі обставини, поліцейські передали немовля лікарям дитячого відділення.

Як прокоментувала начальник сектору ювенальної превенції Бердичівського РВП Олеся Чубоха, в обох випадках стоїть питання доцільності та безпечності подальшого перебування дітей у цих родинах.

Загалом же з початку року поліцейські лише у Бердичівському районі припинили та зафіксували понад 180 фактів батьківського недогляду.