У Бердичеві перевіряють та штрафують за відсутність договору на вивіз сміття

Активізувалася робота працівників ТОВ «Полісся Екосфера» зі складання протоколів на бердичівлян, котрі не мають укладеного договору з підприємством на вивіз твердих побутових відходів.

Раніше на засіданнях адміністративної комісії при міській раді такі протоколи розглядали не дуже часто, найбільше – з заборгованості по теплопостачанню, ЖЕКам, водоканалу.

Але борги перед ТОВ «Полісся Екосфера» у багатьох бердичівлян також є, як і є багато приватних домогосподарств, у яких просто-на-просто відсутні потрібні договори. Одні аргументують це тим, що вони не знали, хоча інформацію часто-густо оприлюднювали у місцевих ЗМІ, як у друкованих, так і по телебаченню та у мережі Інтернет, виходячи з того, що читають і переглядають містяни. Інші ж настоюють на тому, що в них немає сміття – все перегниває, хоча є ж папір, пластмасові пляшки, пакети, які, нагадаємо, не можна спалювати, бо це порушення правил благоустрою. А є категорія людей, які запевняють, що самостійно вивозять на сміттєзвалище і платять за це кошти. Але перевірити, чи правда це, неможливо, бо немає підтверджувальної квитанції. Її при в’їзді на сміттєзвалище не видають, а тому чи дійсно вивіз, чи викинув десь у лісосмузі або в контейнери чужих дворів, не зрозуміло. Для цього, як наголошувало ТОВ «Полісся Екосфера» потрібно купувати у них на підприємстві талони.

Та повернемось до договорів, які обов’язково повинні бути укладені між бердичівлянами та підприємством, бо інакше його працівники мають право спочатку видати попередження, а вже вдруге – скласти протокол. Цей протокол розглядатимуть на засіданні адмінкомісії і призначатимуть покарання, причому у вигляді штрафу, бо попередження стаття 152 КУпАП, під яку підпадає дане порушення, не передбачає.

Сьогодні на засіданні такі штрафи отримали одразу четверо бердичівлян, котрі проживають по вулиці Залізничній. Договори на вивіз сміття, яке, до речі, у тому районі сміттєвоз справно забирає, у них були відсутні. Їм було спочатку надано попередження 23 червня, аби вони прийшли на підприємство, розташоване по вулиці Мостовій, 3, і уклали дані договори. А 8 липня повторний візит до бердичівлян закінчився складеними протоколами. Двоє з них договори уклали: хто наступного дня, а хто – через півтора тижні. Але покарання згідно зі статтею 152 вони, на жаль, не уникнули.

Сума штрафу сягає від 340 до 1360 гривень. Цього разу члени адмінкомісії призначили мінімальні суми, але у разі відмови укладати договір працівники ТОВ «Полісся Екосфера» мають право повторно складати протоколи, і тоді штрафи будуть призначені більші.