57 дерев буде знищено при реконструкції скверу біля бердичівського Центру позашкілля

Принаймні така кількість вказана в тендерній документації «Ремонтно-реставраційні роботи Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова по вул. Вінницька, 21 в м. Бердичеві», яка була нещодавно оприлюднена на майданчику «Прозоро». А якщо врахувати, що всього там сьогодні росте десь близько вісімдесяти дерев, то це означає, що залишать лише молоді деревцята, які вписуються в концепцію реконструкції.

Про реконструкцію цього скверу говорили вже давно, але саме під час відвідин Бердичева та будівлі колишнього будинку піонерів головою Верховної Ради Дмитром Разумковим було отримане запевнення, що з коштами нам допоможуть, був би проект та документація. Адже вже зо два десятки років бердичівський Центр позашкілля носить ім’я батька спікера, Олександра Разумкова, а його вихованці гордо іменують себе «разумковцями».

Тоді колишній міський голова Бердичева говорив, що документація ось-ось буде готова, але не так швидко в нас все робиться. Активним лобістом цього проекту став наш народний депутат Богдан Кицак, який місяць тому голосно заявив, що 10 мільйонів на початок реконструкції вже є. А днями було вже й оголошено тендер на роботи загальною вартість 27 мільйонів гривень.

Ці роботи включають як реконструкцію скверу, так і повний ремонт та реконструкцію столітньої будівлі колишньої міської думи Бердичева. І саме тому, що ця будівля історична, подейкують, що зовсім небагато фірм є на Житомирщині, які мають змогу проводити такі роботи. Хіба що у тендері візьмуть участь будівельники з інших регіонів країни.

Отже, 1 серпня – кінцевий термін подачі заявок на тендер , а 2 серпня – проведення аукціону, після якого ми й дізнаємось, хто буде освоювати бюджетних 27 мільйонів, з яких в наявності є лише третина.

Яка краса очікує бердичівлян після ремонту і реставрації, можна трохи зрозуміти з фотографій, представлених нижче. А щодо дерев, то, на жаль, багато з них на сьогодні вже дуже старі і небезпечні, тож будемо сподіватись, що тут виростуть ще кращі дерева і хоча б наші нащадки будуть ніжитись в їх прохолоді.