У житомирському Гідропарку знову не можна купатися – вода не відповідає гігієнічним нормам

За результатами досліджень, проведених Житомирським обласним лабораторним центром, вода у річці Тетерів на території житомирського Гідропарку непридатна для купання. Про це Суспільному розповів лікар санітарної гігієни лабцентру Святослав Ковтун.

Лікар каже, що у воді в житомирському Гідропарку виявили перевищення норм споживання біологічного і хімічного кисню.

"Не відповідає біологічне споживання кисню: 6,4, при нормі до 6. І хімічне споживання кисню: виявлено 36, а допускається – до 30. Чим більший цей показник, тим більше кисню затрачається, що свідчить про більшу кількість органічних речовин у воді. Причиною можуть бути, як несанкціоновані скиди, так і температура або ж цвітіння води. При купанні в такій воді можна заразитися різними інфекційними хворобами. Якщо в людини є якісь подряпини на шкірі, то це також може призвести до загострення хвороб", – поінформував Святослав Ковтун.

Галина Поліщук разом з подругою майже щодня ходить до міського Гідропарку купатися. Житомирянка каже, що на якість води в річці не зважає, бо вважає, що вона не впливає на стан її здоров’я.

"Ми не звертаємо увагу, – говорить жінка. – Там далі вона (вода – ред.) чиста біля буйків, а тут таке. Сьогодні ще добра вода. Ми працюємо над своїм здоров’ям, бо ніхто вже старість не вилікує, окрім річки".

Ще один відпочивальник Володимир Блажиєвський каже, що наразі ще не мав проблем зі здоров'ям після купання в Гідропарку.

"Якщо була спека, то тяжко висидіти в місті. А зараз більш-менш погода нормальна – можна дочекатися, поки там все стане добре. Повертаючись додому, приймаю душ – і не було жодних проблем. Тим більше, що були рани на тілі, і нічого", – розповів чоловік.

За словами начальника Житомирської міської рятувальної служби на воді Олександра Радаєва, рятувальники чотири рази на день у гучномовець попереджають, що вода не відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

"Є центр, є гучномовці, є заготовлені тексти – все це робиться регулярно. Мають бути нові результати, і ми одразу почнемо інформувати населення про невідповідність води", – говорить рятувальник.

Станом на 24 червня у Житомирі на дитячому та дорослому пляжі в міському Гідропарку, за результатами досліджень обласного лабораторного центру, вода відповідала гігієнічним нормам.