Реконструкція очисних на водоканалі затягнеться мінімум до грудня

1.zt.ua

«Нам не вистачило буквально 30 робочих днів, щоб завершити реконструкцію нових очисних, де автоматика та насоси нові», – сказав заступник міського голови Сергій Кондратюк після першої аварії на Житомирводоканалі 6 серпня.

Відтоді пройшло більше 50-ти робочих днів, а реконструкцію все ще не можуть завершити. Натомість аварії на насосній станції з викидом каналізації у Тетерів трапляються майже щотижня.

У комунальному підприємстві «Першому житомирському» пояснили, що терміни виконання робіт постійно коригуються.

«За останні два місяці підрядна організація “ESOTECH” встановила 2 нових насоси і розпочала підготовку до монтажу третього, що дозволить запустити технічно переоснащене ліве “плече” ГКНС, – три нових насоси.

Через 7-14 днів після введення його в експлуатацію – терміну, який дозволить пересвідчитися у коректності роботи нового насосного обладнання, – будуть демонтовані 48-річні насоси правого “плеча” ГКНС і проведено його повне технічне переоснащення», – коментує представник пресслужби водоканалу Сніжана Герасимчук.

Про невизначеність термінів зазначив і начальник управління комунального господарства Житомира Олександр Марцун. За його словами, підрядники затримують роботи, тому у тестовому режимі обладнання запрацює не раніше грудня:

«У п’ятницю ми уточнювали терміни. Це не повне завершення реконструкції головної насосної станції, а завершення робіт, коли почне працювати нове обладнання. Хоча б у тестовому режимі. Цей термін поки посувається на початок, напевно, грудня. До грудня, скажімо так. Чому? ЦЕ вже питання до наших підрядників. У них виникли деякі зміни в проєктно-кошторисній документації, і вони зараз займаються цим питанням».

Нагадуємо, за минулі два місяці вже було п’ять випадків скиду каналізації.

Читайте також – Нікітін сміявся з екологічної катастрофи на річці Тетерів – екоінспекція.

Запис Реконструкція очисних на водоканалі затягнеться мінімум до грудня спершу з'явиться на Перший Житомирський.