У райцентрі Житомирщини стіни всіх під'їздів п'ятиповерхівки розмалювали малюнками

News.dks.com.ua

У Коростені стіни всіх чотирьох під'їздів п'ятиповерхівки розмалювали малюнками. Авторка малюнків – місцева вчителька математики Марія Дячук. На стінах вона зобразила не лише народні і казкові мотиви, а й портрети місцевих котиків, які живуть під будинком.

Художниця розповіла кореспондентам Суспільного, що спочатку не планувала зображувати на стінах котів, але коли побачила біля будинку цілу котячу родину – не втрималася. У другому під'їзді, наприклад, намалювала тамтешнього старожила – сірого кота Мурчика.

"Бігав під будинком тут такий сіренький котик, який глянув на мене своїми очима зеленими, і я вирішила його тут намалювати, – розповідає Марія Дячук. – Інколи навіть виходила на вулицю і дивилася, що ж я там ще маю намалювати".

Марія Дячук захоплюється малюванням ще з дитинства, а от стіни почала розмальовувати не так давно. Все почалося з сільської гімназії, де жінка викладає математику. Дізнавшись про талант Марії, колеги попросили її прикрасити стіни школи народними візерунками."На листочку щось можна підтерти, підправити, а на стіні вже як намалював пензлем, так і буде, – розповідає Марія Дячук. – І також стіну ти не перевернеш тим боком, як тобі зручно, тому реально важко малювати на стінах. До того ж багато чого залежить від самої стіни – є кривенькі стіни, по яких майже нереально малювати, а є рівненькі – це для нас, звісно, просто свято. Ну от якось так пристосовуємося".

Жителі п'ятиповерхівки попросили художницю розмалювати їхні під'їзди квітами.

"Марія Федорівна приїхала, подивилася і сказала, що може намалювати квіти, – розповідає житель будинку Анатолій Міллер. – Деякі наші мешканці, коли заходили у під'їзд і вже все було готово, спочатку думали, що не туди зайшли. Вони знову виходили на вулицю, переконувалися, що це той самий під'їзд, поверталися всередину і дивувалися, а деякі просто аплодували".

Анатолій Міллер

Ці малюнки прикрашають стіни під'їзду вже кілька років. Жителі будинку кажуть, що це чудовий заряд позитиву, коли повертаєшся додому після важкого трудового дня.

"Коли людина це бачить, то у неї позитивні емоції одразу з'являються, – каже голова ОСББ Ірина Возненко. – Навіть люди, які не живуть у нас, а просто приходять до когось в гості, питають, хто ж це зробив, хто ж ця художниця".

Новини Житомира