У Житомирі відкрили виставку фотографій з фронту "Кедь ми пришла карта"

UA: Cуспільне мовлення

12 жовтня у Житомирі відкрили виставку світлин ветерана та художника Дмитра Гапчинського "Кедь ми пришла карта". Про це Суспільному розповів організатор виставки Ігор Шурпан.

На виставку з сотні фотографій відібрали 40, які найбільше передають атмосферу військових буднів.

"Коли я побачив у Facebook ці фотографії – мені кольнуло серце, – каже Ігор Шурпан. – В них є певна аура, певний романтизм, настрій. Вони всі створені на телефон і це особистий погляд художника на військові події".

Художник Дмитро Гапчинський у 2015 році добровільно пішов воювати в зону АТО. Чоловік розповідає, що різноманітні моменти військових буднів він фотографував на мобільний телефон. За рік чоловік зробив понад 500 фотографій.

"Для мене, як для цивільної людини, все було цікаво. Я фіксував для себе насамперед, щоб була пам’ять. Як художник я бачив щось інше – світло, дим. Все, що може приваблювати митця. Тут стиль – фіксація моментів", – сказав Дмитро Гапчинський.

Найбільшу цінність для митця мають фотографії, які зробили його друзі.

"Найближчі моєму серцю світлини – мого товариша Андрія, якого, на жаль, немає вже серед живих. Тільки фото і залишилися на згадку. Я весь час в АТО був поруч з ним, тяжко сприймається втрата", – розповів Дмитро.

Фотографії відображають побут військових. Світлини з’являлися по-різному. Їхня особливість в тому, що на них немає гарної погоди, а лише багнюка. Художник каже, що не сподівався на те, що його особисте бачення цих моментів зацікавить інших людей.

"Він знімав у досить цікавій манері. Це – HDR-фотографія, яка створює певну атмосферу. Зенітки з квітами – знакова робота, одразу впадає в око і обличчя тих людей, які оточували на світлині пана Дмитра, бо вони передають всю глибину тих переживань, які переживають хлопці в АТО", – говорить фотохудожник В'ячеслав Майборода.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини