Бердичівляни подякували живим захисникам та захисницям України і вшанували пам’ять загиблих. Фото

РіО Бердичів

Сьогодні Україна відзначає одразу кілька свят – День козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці і свято надзвичайної ваги, яке було започатковане у 2014 році і яке цьогоріч з метою гендерної збалансованості змінило свою назву на День захисників та захисниць України. Адже військовий – це не лише професія, а й покликання, яке не залежить від статті. Нині жінки на передовій воюють нарівні з чоловіками і, взявши до рук зброю, захищають рідну землю від ворога, будучи відважними захисницями.

Аби сказати «спасибі» кожному військовому, який захищає українців щоденно, і в будні, і в свята, при будь-якій погоді, аби вшанувати пам’ять тих, хто заради миру і цілісності нашої держави віддав своє життя, та низько вклонитися і подякувати матерям і татам загиблих Героїв за достойне виховання синів, бердичівляни зібралися сьогодні на площі Незалежності біля Меморіалу «Слава Героям!».

Міський голова Сергій Орлюк у своєму виступі зазначив, що століттями захисники боронили кордони своєї держави і захищали свої сім’ї, століттями ворог намагався завоювати Україну. Нині, ось уже восьмий рік відважні і мужні українські сини та доньки захищають нашу державу, і всі вірять, що ця війна буде останньою, в якій гинуть українці, а наш народ житиме в сильній, вільній та могутній державу, на яку б ворог боявся зазіхнути.

Начальник Бердичівського гарнізону, командир 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, полковник Андраник Гаспарян наголосив, що кожен має розуміти, наскільки військовослужбовці ризикують своїми життями, втрачають час, який могли б провести зі своїми рідними та близькими, але іншого шляху немає – ворог розуміє лише мову сили і поважає тих, хто свої слова може відстояти зі зброєю в руках.

Поряд з кожним солдатом стоїть його родина, близькі і друзі. Ні з чим не можна порівняти силу материнської любові, а горе материнської втрати не описати словами, не втішити осиротілих дітей та вдів. Пам’ять бердичівлян про навічно земляків-захисників України буде вічним вогнем зігрівати їхні поранені серця. Усі присутні скорботною хвилиною мовчання вшанували кожного загиблого бердичівського Героя, вручили квіти матерям і батькам на знак вдячності за подвиги їхніх синів, котрі поклали на вівтар єдності, незалежності і територіальної цілісності власні життя.

Молитву за всіх захисників і захисниць, за всіх бердичівлян і всіх українців підніс Благочинний Бердичівського округу Православної церкви України Житомирської єпархії, настоятель Свято-Преображенського храму міста Бердичева, протоієрей Євгеній Шимченко. Прем’єру пісні під назвою «Сини України», яка викликала сльози на очах, виконала Інна Бузі, а на знак шани та пам’яті про героїв усіх часів і поколінь присутні поклали квіти до підніжжя Меморіалу «Слава Героям!».