Урядова делегація взяла участь у меморіальному заході, присвяченому пам’яті Учасників Другого зимового походу, розстріляних більшовиками у селі Базар

Рупор Житомира


Урядова делегація взяла участь у меморіальному заході, присвяченому пам’яті Учасників Другого зимового походу, розстріляних більшовиками у селі Базар на Житомирщині.

З нагоди вшанування 100-річчя Героїв Базару до могили-кургану прибули Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, заступник Міністра молоді та спорту Марина Попатенко, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, голова Житомирської облради Володимир Федоренко, народні депутати, представники центральної та місцевої влади, громадськість.

Тут вшанували пам’ять українців, які загинули в боротьбі з більшовиками. Рівно 100 років тому – 21 листопада 1921 року – в селі Базар на півночі Житомирської області сталася трагедія для українців і ще один злочин проти людяності, учинений радянською владою, – було розстріляно 361 борця проти окупації України російськими більшовиками.

Військовослужбовці Збройних Сил України принесли до могили-кургану лампадки, до підніжжя Меморіалу поклали квіти від Президента України, від Верховної Ради України, від Уряду України, від центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій та обласних рад, а також громадськості.

«Пам’ять про героїчні сторінки боротьби українського народу за власну державу є надзвичайно важливою для творення сучасних Збройних сил України, і зокрема військово-патріотичного виховання українських воїнів. Особливо це важливо в умовах боротьби за незалежність і територіальну цілісність України», – зазначив Олег Немчінов.

Нагадаємо, що 21 листопада у селі Базар голова житомирської ОДА Віталій Бунечко взяв участь у заходах зі вшанування пам’яті загиблих на Житомирщині вояків Армії Української Народної Республіки – учасників II Зимового походу.