На Центральній площі Бердичева встановлюють Менору

РіО Бердичів

Сьогодні зранку на Центральній площі Бердичева перед міськвиконкомом комунальники розпочали встановлення головного атрибуту одного з найважливіших для всієї єврейської общини свята світла - Хануки.

Свято Хануки було встановлене у II столітті до н. е. в пам'ять про очищення Храму, освячення жертовника і відновлення храмової служби, що відбулось після розгрому та вигнання з Храмової гори греко-сирійських військ та їх єврейських союзників у 165 році до н.е.


Усталеної дати відзначення Хануки немає, адже вона змінюється в григоріанському календарі. Натомість в іудейському календарі свято завжди починається з 25 числа місяця кіслева, який відповідає нашому листопаду – грудню.


Минулого року у Бердичеві Ханука взяла свій початок 10 грудня. Цьогоріч запалювати першу ханукальну свічку на Менорі міський голова та рабин Аківа Нємой будуть цієї неділі, 28 листопада, о 15:30.


Нагадаємо, що під час Хануки, а її святкують протягом 8-ми днів, щовечора запалюють свічки: одну - в перший день свята, дві - у другий, три - в третій і так далі до восьми. Одна велика свіча розміщується у перший день в центрі конструкції.