Рік Івана Огієнка: житомирян та гостей міста запрошують на різдвяні віншування до 140-річчя митрополита

Рупор Житомира


Цьогоріч Житомирщина відзначає 140-річчя з Дня народження відомого українського церковного і громадського діяча, історика церкви, науковця митрополита Іларіона (Івана Огієнка). З цієї нагоди рішенням сесії Житомирської обласної ради 2022 рік було оголошено в області роком Івана Огієнка.

У рамках проведення заходів зі вшанування нашого видатного земляка 15 січня у Житомирі відбудуться різдвяні віншування «Даруй літа щасливії нашій славній Україні!», присвячені цій ювілейній даті.

Коли? Початок о 12.00.

Де? Свято-Михайлівський кафедральний собор м.Житомира.

Різдвяні твори прозвучать у виконанні народного хору Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка. Керівник – Ірина Біленікіна.

Запрошуються всі охочі поринути в атмосферу духовності, традицій та святкових емоцій.

Того ж дня о 13.00 біля пам’ятника Івану Огієнку на вул. Михайлівській у Житомирі розпочнеться мітинг-реквієм до 140-річчя від дня народження митрополита.

Пам’ятка! З 23 грудня у Житомирській області діють обмеження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, тому просимо бажаючих взяти участь у заході дотримуватися соціальної дистанції та використовувати захисні маски.

Нагадаємо, що 12 січня у Житомирі відбудуться урочистості до 115-річчя з Дня народження Сергія Корольова.

Довідково. Іван Огієнко народився 02 січня 1882 року в Брусилові на Житомирщині. Він відомий як ініціатор створення Українського народного університету та Кам’янець-Подільського державного народного університету (зараз Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка), ректором якого він був. В уряді Директорії діяч перебував на посадах міністра освіти, міністра ісповідань, а потім – Головноуповноваженого уряду УНР.

Іван Огієнко також добре відомий своїми підручниками з української мови, працями про українську історію, культуру, релігію. Окрім того, саме він ініціював звернення до Вселенського патріарха про надання українській церкві автокефалії, що зібрало кілька тисяч підписів. Іван Огієнко також переклав Біблію українською мовою.