У Коростенській територіальній громаді на Житомирщині планують перейменувати 60 вулиць

UA: Cуспільне мовлення

На Житомирщині понад шістдесят вулиць Коростенської територіальної громади планують перейменувати. Про це Суспільному розповіла заступниця Коростенського міського голови Наталія Чижевська.

За її словами, у Коростенській міській раді створили робочу групу та напрацювали перелік вулиць, які потребують перейменування в межах громади. Нині жителі вносять свої пропозиції щодо нових назв.

"Близько 60 вулиць потребують перейменування, – каже Наталія Чижевська. – Робоча група формує остаточний список і пропозиції до назв. Якщо люди прийдуть і скажуть, що ми уже обговорили, провели консультацію і затвердили протокол, що ми хочемо, щоб наша вулиця так називалася, то робоча група дослухатиметься до того, що хочуть мешканці цієї вулиці".

На одному з підприємств по вулиці Горького працює Людмила Паламарчук.

"Перейменуванням вулиць потрібно було займатися ще тоді, після вторгнення Росії у 2014 році, після того, як вийшов пакет законів про декомунізацію. Маємо робити це зараз, щоб всі були згодні, не по-варварськи, але це однозначно потрібно зробити і раз і назавжди позбутися того, щоб ніхто не приходив нас визволяти і "асвабаждать", – каже жителька Коростеня Людмила Паламарчук.

В одному з мікрорайонів Коростеня, поруч із вулицею Шевченка, є вулиця Маяковського. Житель Коростеня Михайло Грищенко погоджується, що вулицю Маяковського потрібно перейменувати.

"І ще раніше треба було це зробити, ще до війни, – каже Михайло Грищенко. – Зараз є багато героїв, які віддають своє життя за Україну, то їхніми іменами треба назвати вулиці".

"Росія – це наш ворог, я їй бажаю тільки зла, я не сприймаю цю націю, в мене це викликає агресію, я не навиджу цих людей, їхню історію, це дуже погані люди", – каже жителька Коростеня Ганна Касьянова.

Рішення про перейменування вулиць будуть ухвалювати на сесії Коростенської міської ради.

Ще по темі марафону У Ружинській громаді на Житомирщині дерусифікації підлягає кожна сьома вулиця. Науковці говорять про перейменування 20 вулиць Житомира – міська влада каже, що це не на часі. У бібліотеках Житомира вилучають книги, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber