У Житомирі кожен може долучитися до вишивання картини, яку подарують місту до Дня вишиванки

UA: Cуспільне мовлення

У Житомирі на Новому Бульварі біля обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича кожен може долучитися до вишивання картини, яку подарують місту до Дня вишиванки. Про це Суспільному розповіла організаторка заходу, керівниця міського управління культури Ілона Колодій.

За її словами, такий захід у Житомирі проходить вперше.

"10 травня ми стартували з проєктом і виявилося багато охочих, – каже Ілона Колодій. – Близько 30 людей за дві години долучилися до вишивання картини. Це дуже кропітка робота, яка вимагає терпіння і натхнення. Ми запрошуємо всіх охочих доєднатися до нашого челенджу. Чекаємо щодня з понеділка по п'ятницю з 14 до 16 години на Новому Бульварі".

Тринацятирічна житомирянка Яна Петрук долучилася до вишивання картини.

"Хочу показати і передати свою любов до рідної країни, до рідного міста, до кожного українця, бо українці – це нація героїв", – каже Яна Петрук.

Майстриня Оксана Дедюль розповіла, що на вишитій картині буде емблема Житомира. Для цього спочатку на тканину наносять контури малюнка. Потім хрестиком вишиватиметься сам малюнок.

"В Україні вишивають на натуральних тканинах, тому і ми взяли натуральну тканину – бавовну, – каже Оксана Дедюль. – Нитки також бавовняні. Техніка виконання – хрестикування, тому що хрестиком часто вишивають у нас в Україні і це дозволить долучити до процесу більше майстринь, які вміють вишивати. Хто не вміє цього робити, навчимо, але ми підібрали таку техніку, яка є доступною".

"Я вирішила долучитися, бо вишивання дуже заспокоює в цей тривожний час, – каже житомирянка Вікторія П'ятницька. – Прийшла, щоб заспокоїтися, згадати дитинство, адже в дитинстві бабусі завжди вишивали рушники, подушки. Ось тому і я вирішила прийти заспокоїтися та підтримати місто".

Вишиту картину організатори планують подарувати місту 19 травня до Дня вишиванки.

"Ми разом із міським управлінням культури вирішили зробити подарунок нашому місту, але такий, у який свою енергетику вкладуть усі охочі житомиряни", – зазначила Оксана Дедюль.

Читайте також До Дня матері у Житомирі на Новому Бульварі проходить мистецька акція "Усі квіти тобі, матусю". Діти разом із батьками розмалюють сховище у підвалі одного з житлових будинків Житомира. У Житомирі відкрилася виставка робіт учнів художньої школи під назвою "Мир і війна очима дітей".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber