З початку року дізнавачі Житомирщини розпочали розслідування понад 1200 кримінальних проступків

Житомир Експрес
Окрім розслідування випадків спричинення легких тілесних ушкоджень, крадіжок, незаконного зберігання наркотиків, ухилення від сплати аліментів на утримання дітей тощо нині підрозділи дізнання також працюють з фактами колабораційної діяльності та вже спрямували до суду 23 таких обвинувальних акти.

З початку року дізнавачі поліційних підрозділів ГУНП в Житомирській області зареєстрували 1 225 проваджень про кримінальні проступки. За цей час 260 проваджень були закінчені. 240 з них були направлені до суду з обвинувальними актами, причому 6 - з угодою про примирення, 10 - з угодою про визнання винуватості, у 3 кримінальних провадженнях направлено до суду клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, в 1 кримінальному провадженні – з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру.

- У березні Верховною Радою України було прийнято низку Законів, що стосувалися протиправної діяльності, пов’язаної з підтримкою агресії ворога, — розповідає начальник відділу дізнання ГУНП в Житомирській області Валентина Коротких-Булавіна. - У тому числі підслідність за статтею 111-1 (Колабораційна діяльність) КК України була віднесена до компетенції органів Національної поліції.

Відтак станом на 12 травня дізнавачі поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за 39 кримінальними провадженнями щодо колабораційної діяльності. Вони оголосили про підозри за ч. 1 ст. 111-1 КК України 23 жителям Житомирщини. Зокрема, днями поліцейські викрили ще двох колаборантів.

Нині підрозділи дізнання завершили розслідування та направили до суду 23 таких провадження з обвинувальними актами.

Нагадаємо, за 2021 рік дізнавачі Житомирщини розслідували понад 6,6 тисячі кримінальних проступків.