У Житомирській області знайшли роботу понад 80 переселенців, які були на обліку в службі зайнятості

UA: Cуспільне мовлення

Станом на 12 травня у підрозділах Житомирської обласної служби зайнятості зареєстровані 513 внутрішньо переміщених осіб. 84 вимушені переселенці за допомогою служби зайнятості вже влаштувалися на роботу. Вони заповнили актуальні вакансії на підприємствах різних сфер діяльності. Про це повідомив Житомирський обласний центр зайнятості на своєму сайті.

"Знайшли нових працівників кілька лікарень області, швейні фабрики, великі й малі промислові підприємства, центри поштового зв'язку, комунальні підприємства, фермерські господарства та приватні підприємці. Найбільше серед переселенців, які вже працюють на Житомирщині, швачок, водіїв, слюсарів, продавців, комплектувальників проводів, підсобних працівників", – йдеться у повідомленні.

Багатьом із внутрішньо переміщених осіб вдалося знайти в області роботу за своєю професією чи спеціальністю. Серед таких – фахівець із ландшафтного дизайну, юристи, лікарі, зокрема, хірург і стоматологи, інженер-конструктор, менеджери-управителі, начальник цеху, соціальний працівник та інші.

В обласному центрі зайнятості нагадують, що відповідно до останніх законодавчих змін, на час дії воєнного стану внутрішньо переміщеним особам статус безробітного надається без застосування звичайних вимог. Можуть зареєструватися також переселенці, які не розірвали трудові відносини з роботодавцем. Вони можуть зробити це в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця. Центр зайнятості повідомить про це роботодавця, Пенсійний фонд та територіальний орган Державної податкової служби будь-яким засобом комунікації. Датою звільнення в такому разі вважається наступний день після подання заяви.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber